R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Lifestyle i życie społeczne

Bezpieczne wakacje - Komenda Miejska Policji w Koninie udzieli rad w Ferio Konin!

08-08-2022 17:57 | Źródło: CH Ferio | Wyświetleń artykułu: 678 | Komentarzy: 0

Wakacje to szczególny czas dla wszystkich. Dzieci korzystają z zasłużonego wolnego czasu, a dorośli dokładają wszelkich starań, aby ten czas wykorzystać jak najlepiej. Komenda Miejska Policji w Koninie chce przypomnieć mieszkańcom, że to w dużej mierze od nas zależy, czy wakacje będą bezpieczne, a tym samym udane. Ferio Konin przyłącza się do tej akcji i zachęca do skorzystania z rad Policji.

Foto:CH Ferio
R E K L A M A

W najbliższych dniach tj. we wtorek i sobotę, policjanci z konińskiej komendy odwiedzą centrum handlowe i podzielą się z mieszkańcami Konina i okolic wiedzą na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Szczególną uwagę zwrócą na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, którzy chętnie korzystają np. z popularnych ostatnio hulajnóg.

Policjanci zebrali najczęściej zadawane im pytania i przygotowali kompendium wiedzy m.in. w poniższych tematach:

  • Czy aby skorzystać z hulajnogi trzeba mieć ukończone 18 lat?
  • Czy niezbędna jest karta rowerowa lub prawo jazdy?
  • Jakie ograniczenia prędkości obowiązują użytkowników hulajnóg?
  • Czy na hulajnodze mogę przewozić dziecko?

Mundurowi nie tylko odpowiedzą na te i inne pytania, rozdadzą także ulotki z przydatnymi informacjami i przypomną również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa latem. Ferio Konin jest regularnie odwiedzane przez policjantów, którzy w okresie upałów szczególnie dbają o bezpieczeństwo klientów centrum m.in. sprawdzając samochody pozostawiane na parkingu i przypominają: nie zostawiamy dzieci, osób starszych ani zwierząt w zamkniętych autach. Temperatura w samochodzie na słońcu nagrzewa się błyskawicznie, co stanowi ogromne zagrożenie dla pozostawionych w aucie dzieci lub zwierząt. Konińska policja apeluje, aby reagować w takich sytuacjach wzywając na miejsce odpowiednie służby. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze