× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Poznaj lokalne smaki Borów Tucholskich

Autor: partner 17 Sierpień 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Poznaj lokalne smaki Borów Tucholskich
© partner
(0) | Czytano:
2,180 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Jednym z najpiękniejszych obszarów turystycznych w Polsce są Bory Tucholskie. Położone w dwóch województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim, w dorzeczu Brdy i Wdy oraz na pobliskich terenach równinnych. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju oferujących wspaniałe krajobrazy, zdrowe i świeże powietrze, mnóstwo atrakcji oraz zróżnicowaną, niezwykle smaczną kuchnię. Różnorodność gastronomiczną rejon ten zawdzięcza kilku grupom ludności zamieszkujących te tereny od stuleci: Borowiakom Tucholskim, Kaszubom, Kociewiakom i Krajniakom. Najbardziej charakterystyczną gwarą tego obszaru jest język kaszubski.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,180 razy
Udostępnij

Dania, których warto spróbować będąc w Borach Tucholskich

Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów lasów sosnowych w Polsce, składają się na nie:

  • park narodowy
  • rezerwat biosfery
  • obszar Natura 2000
  • leśny kompleks promocyjny

Tak ogromny zielony obszar oznacza, że jego kuchnia regionalna musi zawierać dziczyznę, grzyby, ryby oraz owoce leśne i właśnie dania z elementami runa leśnego stanowią o wyjątkowości tej kuchni. Tezę tę warto zweryfikować w Tleń Restauracja ,lokalu, który serwuje potrawy stworzone na bazie lokalnych produktów, świeżych, pełnych aromatu i wspaniale podanych. Menu restauracji nie jest długie, zawiera potrawy charakterystyczne dla regionu, kojarzące się z polską kuchnią. Pstrąg, zupa rybna, zupa grzybowa, tatar z sarny, wątróbki drobiowe, kotlet schabowy i uwielbiane przez wszystkich pierogi. 

Noclegi z wyżywieniem - czy warto skusić się na taką opcję

Ale Bory Tucholskie nie powinny kojarzyć się tylko z dobrą kuchnią, chociaż ma ona znaczenie, szczególnie wówczas, gdy planuje się dłuższy, wakacyjny pobyt. Bory Tucholskie noclegi z wyżywieniem to opcja, która dostarcza najwięcej wrażeń. Ten wyjątkowy zielony obszar dostarcza bowiem mnóstwo atrakcji turystycznych i estetycznych. Słynie ze wspaniałych widoków, szlaków i ścieżek turystycznych, ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, punktów widokowych i pomników przyrody. 

Aby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, najlepiej zatrzymać się w jednym z pensjonatów oferujących nocleg i pełne wyżywienie. Tuchola restauracja oddaje gościom pokoje o różnym standardzie, z widokiem na rzekę i las. Dzięki temu pobyt wakacyjny staje się bezkonfliktowy i można poświęcić go wyłącznie na przyjemności. Zwłaszcza, że każdy dzień spędza się tam niezwykle intensywnie na wędrówkach, spływach kajakowych, podglądaniu fauny i flory. 

Gdzie w Borach Tucholskich spróbujesz lokalnych potraw?

Tleń restauracja to miejsce, gdzie goście mogą spróbować smacznych potraw polskiej i kaszubskiej kuchni, mogą zatrzymać się na nocleg lub pozostać na dłużej, korzystając z uroków lasów i wód. Z pewnością do lokalnych potraw trzeba zaliczyć piwo warzone w browarze restauracji. To rzemieślniczy trunek przeznaczony przede wszystkim dla gości, o głębokim smaku i wszystkich odcieniach bursztynu. 

W Borach Tucholskich występuje prawie 500 gatunków grzybów i 30 gatunków ryb. W dużej części można je znaleźć na restauracyjnych stołach i spróbować smaków, których nie znajdzie się nigdzie indziej. Gastronomia tego obszaru jest więc wystarczająco zróżnicowana dla podniebienia największego smakosza i miłośnika dań intensywnych, o skoncentrowanym aromacie. 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Powiat Kolski
Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]
2 godziny temu 393

Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]

Inne
ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie
21 godziny temu 22,513

ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie

Inne
Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny
1 dzień temu 14,707

Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny

Miasto Koło
IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!
1 dzień temu 4,419

IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!

Miasto Koło
Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]
1 dzień temu 974

Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]

Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
1 dzień temu 980

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

R E K L A M A