(15)
Bezchmurnie -1.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Powiat złożył wniosek o wartości 220 mln zł na północną obwodnicę miasta

Powiat złożył wniosek o wartości 220 mln zł na północną obwodnicę miasta

Autor: Redakcja e-kolo.pl 30 Sierpień 2022
Powiat złożył wniosek o wartości 220 mln zł na północną obwodnicę miasta
© Redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 15 Czytano:
12,597 razy |

Pod koniec lipca br. Powiat Kolski złożył wniosek w ramach V edycji Rozwój Stref Przemysłowych – Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych na zadanie pn.: "Budowa północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej NR 3205P".

R E K L A M A
15
Czytano:
12,597 razy
Udostępnij

Przewidywana wartość inwestycji to kwota w wysokości 225 mln zł. Natomiast kwota na jaką Powiat Kolski złożył wniosek w ramach Polskiego Ładu wynosi 220,5 mln zł. Należy dodać, że w ramach ogłoszonego naboru wniosków procentowy udział własny Wnioskodawcy w realizacji inwestycji wynosi 2%, co przy udziale trzech samorządów tj. Powiatu, miasta Koła i gminy Koło jest niezwykle istotne. 

Planowana inwestycja zgodnie z opracowanym już projektem budowlanym usytuowana miałaby być  po północnej stronie miasta Koła, zaczynając w miejscowości Chojny skrzyżowaniem z drogą krajową Nr 92 w kierunku drogi wojewódzkiej DW270 i kończąc skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 3205P w m. Borki. 

R E K L A M A

Głównym celem tej jednej z najistotniejszych strategicznie dla naszego regionu inwestycji jest poprawa obsługi i rozwoju strefy przemysłowej miasta Koła oraz stworzenie na terenie gminy Koło dostępności do obszarów potencjalnej aktywizacji gospodarczej. Budowa obwodnicy ze względu na brak innych możliwości usprawnienia ruchu i rosnącym z roku na rok ruchem pojazdów wyeliminuje w mieście Kole tzw. „wąskie gardła” co zredukuje ryzyko powstawania zatorów komunikacyjnych i zwiększy płynność jazdy w mieście i strefie przemysłowej co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa ruchu.    

Należy dodać również że w dniu 16 sierpnia br. Rada Gminy w Kole podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Koło w celu uwzględnienia projektowanej obwodnicy oraz zamiaru przeznaczenia terenów przy obwodnicy pod zabudowę gospodarczą.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (15)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
PKP i transport za PO to tragedia · 31 Sierpień 2022
To prawda dbali o to by Polacy nie mieli
cars · 31 Sierpień 2022
nieudolne starostwo w kole od 7 lat nie potrafi dokończyć remontu ul 3 Maja w kole!!!a tutaj chcą obwodnicę budować!! !
Imie · 31 Sierpień 2022
O co chodzi z tą 3 Maja? Jeżdżę tam często, super nie jest, ale nie odbiega jakoś strasznie od standardu osiedlowych ulic w Polsce.
Obiektywny · 31 Sierpień 2022
He he he, ty nie jesteś w stanie mnie obrazić. Napisałeś sobie o jednym Orliku {a w Kole jest kilka) , celowo pominąłeś przedszkole, pływalnię miejską i wiele innych inwestycji za grube dziesiątki milionów. Taki z ciebie znawca. Na szczęście ludzie się z tobą nie zgadzają.
kok · 31 Sierpień 2022
klamczuch pisowski byl w kole dwa razy i obiecywal obwodnice i dupki pisowskie bardzo sie cieszyli niech wam to wybuduje
He he he · 31 Sierpień 2022
Do Obiektywny. To z Ciebie teraz będzie śmiech. Orlik kosztuje około 400 tys. Takie Dąbie od PiSu dostało 12 mln, prosto licząc to 30 orlików. He he he masz się czym cieszyć. 30 do 1. I taki ktoś jak Ty włazi PO w tyłek. Już Cię nie będę dobijał przeliczając ile to jednego mieszkańca by wyszło. Wiem głupio Ci sorki taki mamy klimat
do he he · 31 Sierpień 2022
30 do 1 to pis przegrał w PE ha ha ha, a czy Dąbie dostanie 12mln to zależy też od PE . pis potrafi rozdawać na kartkach a tacy jak ty się cieszą i zastanawiam się skąd was biorą. z psychiatryka?
Kolanin · 30 Sierpień 2022
To szlaban na Włocławskiej korkuje najbardziej miasto. Wiadukt lub tunel musi być.
He he he · 30 Sierpień 2022
A co za PO zbudowano w Kole?
Obiektywny · 31 Sierpień 2022
Pływalnia miejska (2014), nowe, śliczne przedszkole (2015), boiska Orlik, remonty wielu dróg i chodników, remonty szkół i tak można długo wymieniać. To tylko część tego, co zbudowano w Kole w czasie, kiedy w kraju rządziło PO. A ty znowu zrobiłeś z siebie idiotę....
mieszkaniec · 30 Sierpień 2022
Nie wiem jak to zrobią, ale jeśli zbudują tę obwodnicę to będzie wielki sukces i nowa szansa na rozwój. Glapiński nadrukuje pieniędzy i jeśli wykonawcy nie zorientują się w porę jaka jest ich realna wartość to może i zbudują. Niestety nie rozwiąże to problemu ulicy Włocławskiej, gdzie szlaban zamykają na 15 minut. Wprawdzie kolejka aut będzie nieco krótsza, ale i tak będziemy nadal stać te 15 minut.
Obiecał · 30 Sierpień 2022
Pamiętacie mieszkańcy miasta jak kółka lat temu jeden pan obiecał nam obwodnicę? Ja pamiętam.
Monika · 31 Sierpień 2022
poseł ze wsi obiecał nie? tylko żeby otrzymać kasę poseł ze wsi musi przekonać swoich o praworządności wtedy "może" a ble ble ble przed wyborami będziemy mieć i czy coś z tego będzie? wątpię.
Ewa · 30 Sierpień 2022
W Kole jest 1 wąskie gardło czyli przejazd kolejowy na Włocławskiej. To głównie przez ten przejazd miasto się korkuje. Zrobić tam wiadukt, albo tunel i już się zrobi porządek.
kierowca · 31 Sierpień 2022
tylko problem jest taki, że tam nie ma miejsca na wiadukt. Tunel natomiast to niezwykle kosztowna inwestycja i nie ma z czego sfinansować jej. Jest to jednak jedyne rozwiązanie i pewnie kiedyś powstanie tylko szkoda, że możemy tego nie doczekać.
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
9 godziny temu 50,146 17
7 godziny temu 512
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
7 godziny temu 512