(1)
Częściowe zachmurzenie -1.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Derby Powiatu Kolskiego - Kłodawa przegrywa z Osiekiem Wielkim

Derby Powiatu Kolskiego - Kłodawa przegrywa z Osiekiem Wielkim

Autor: GKS Osiek Wielki 14 Listopad 2022
Derby Powiatu Kolskiego - Kłodawa przegrywa z Osiekiem Wielkim
© GKS Osiek Wielki
Komentarzy: 1 Czytano:
3,416 razy |

W niedzielne popołudnie na stadionie miejskim im. Zbigniewa Niewiarowskiego w Kłodawie zmierzyły się zespoły miejscowego Górnika i GKS Osiek Wielki. Spotkanie określane jako derby powiatu kolskiego miało swoją dramaturgię.

R E K L A M A
1
Czytano:
3,416 razy
Udostępnij

Osiecki zespół zapewnił sobie zwycięstwo w ostatniej akcji meczu po bramce Macieja Kawki w 90 minucie. Do Kłodawy GKS pojechał wreszcie w pełnym  składzie. Zabrakło tylko kontuzjowanego Bartosza Rybińskiego. Rywalizacja obydwóch drużyn od początku była bardzo wyrównana. Jedni i drudzy starali się zdominować przeciwników dążąc do celnych strzałów na bramkę. Jednak zarówno Jakub Trębacki jak i Piotr Sowiński nie dali się pokonać.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie oba zespoły w dalszym ciągu rywalizowały jak równy z równym, wyprowadzając kolejne ataki. Gospodarze próbowali zaskoczyć nasz zespół wykonując podania za plecy jednak środkowi obrońcy Dawid Wiśniewski i Mateusz Czupryniak bezbłędnie interweniowali.

Osiecki zespół często rozgrywał piłkę do boku, następnie dośrodkowując w okolice bramki golkipera gospodarzy. Zielono-biali usiłowali wprowadzać zamęt w grę dobrze dysponowanych rywali, jednak ci nie pozostawali dłużni, skutecznie utrudniając realizację założeń piłkarzom drużyny przeciwnej oraz stwarzając sobie okazje na ich połowie.

W tej części meczu gracze gospodarzy aktywnie pracowali, chcąc wywalczyć celne trafienie m.in. po kontrze, po stałym fragmencie, ale bez oczekiwanych efektów. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem w 90 minucie do akcji wkroczył Maciej Kawka, który wykorzystał podanie Igora Mokrzyckiego i strzałem tuż przy słupku dał zwycięstwo osieckiemu zespołowi.

R E K L A M A

- Mecze takie jak ten rządzą się swoimi prawami. Wiemy, że nie zagraliśmy najlepszego meczu, ale liczy się efekt końcowy. Wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi! W tym spotkaniu towarzyszyły nam ogromne emocje. Bardzo dużym wsparciem okazali się kibice, którzy zrobili niesamowitą atmosferę. To były prawdziwe derby!

– powiedział po meczu prezes Krzysztof Jurkiewicz

GKS Osiek Wielki: Kuba Trębacki - Wiktor Pietrzak , Mateusz Czupryniak , Dawid Wiśniewski , Szymon Maciejewski ( Hubert Gostyński ), Dominik Barański ( Igor Mokrzycki), Michał Gołębiewski ( Maks Olejnicki ), Mateusz Jabłoński , Patryk Matczak ( Robert Karmelita ), Adrian Osiński ( Jakub Wodnicki ), Maciej Kawka.

Oceń artykuł

średnia ocena: 5 liczba głosów: 2
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Malina · 1 tydzień temu
Brawo Osiek
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
9 godziny temu 51,236 17
7 godziny temu 526
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
7 godziny temu 526