Częściowe zachmurzenie -1.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolski sanepid z profilaktyką w Światowy Dzień Rzucenia Palenia

Kolski sanepid z profilaktyką w Światowy Dzień Rzucenia Palenia

Autor: PSSE Koło 1 tydzień temu
Kolski sanepid z profilaktyką w Światowy Dzień Rzucenia Palenia
© PSSE Koło
Komentarzy: 0 Czytano:
1,419 razy |

W dniu 17 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji pracownicy kolskiego Sanepidu podejmowali wiele działań zachęcających do zerwania z nałogiem.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,419 razy
Udostępnij

Oprócz działań antytytoniowych przekazywanych za pośrednictwem mediów społecznościowych (FB) w dniu 15 listopada poprowadzono zajęcia z młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Tematyka zajęć dotyczyła szkodliwości palenia papierosów i E-papierosów oraz ich wpływu na rozwój, zdrowie i życie osób palących, a także najbliższego otoczenia palacza narażonego na bierne palenie. Po spotkaniu młodzież otrzymała ulotki antytytoniowe przypominające o negatywnych skutkach palenia. Działania antytytoniowe skierowano także do dorosłych mieszkańców naszego powiatu.

R E K L A M A

17 listopada zorganizowano stoisko informacyjno-edukacyjne w holu budynku Urzędu Pracy w Kole przy ul. Sienkiewicza 27. Udzielano informacji na temat szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, wykonywano badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokolyzera, a także informowano o możliwościach uzyskania pomocy za pośrednictwem Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym i/lub Bezpłatnej Poradni Antynikotynowej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu przekazując powyższe dane kontaktowe osobom chcącym zerwać z nałogiem.

Palenie szkodzi naszemu zdrowiu. Zawalczmy o siebie! Zerwijmy z nałogiem!

Oceń artykuł

średnia ocena: 5 liczba głosów: 1
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
10 godziny temu 52,136 17
8 godziny temu 532
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
8 godziny temu 532