Pochmurno 1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Autor: Partner 19 Listopad 2022
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Ile kosztuje wykończenie mieszkania?
© partner
Komentarzy: 0 Czytano:
996 razy |

Wykończenie mieszkania zależy od jego powierzchni, użytych materiałów oraz stawek wynajętej ekipy. Jak oszacować koszt wykończenia mieszkania, aby nie przepłacić? Ile powinien wynosić Twój budżet? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i przedstawiamy aktualne stawki.

R E K L A M A
0
Czytano:
996 razy
Udostępnij

Jeśli znalazłeś mieszkania na sprzedaż Poznań i chciałbyś je nabyć najpierw należy zadać pytanie – ile kosztuje wykończenie nieruchomości? Ceny materiałów oraz robocizny rosną w szybkim tempie na poziomie 5-10% w skali roku. Szacuje się, że standardowy koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim w 2021 roku mieści się w przedziale 1100 - 1600 zł za każdy m2 przynależny do lokalu. Jest orientacyjna wycena dotycząca średniego standardu wykończenia mieszkania. W zależności od planowanych rozwiązań aranżacyjnych ten koszt może być odpowiednio niższy lub nawet kilkukrotnie wyższy. Co wpływa na koszt wykończenia mieszkania?

Ceny materiałów

Wykończenie mieszkania wymaga zakupu wielu materiałów budowlanych. Wśród materiałów największy koszt robią te wykorzystywane do wykończenia podłogi. Możesz wybierać między panelami, deskami, a płytkami. Panele i płytki znajdziesz już w cenach za kilkanaście złotych za m2. Dostępne są również takie za kilkaset. Na cenę wpływa ich klasa, kształt, rozmiar oraz design.

Drewniana podłoga to większy wydatek rzędu 150 -300 zł za m2. Warto postawić na solidne produkty, które będą dobrze wyglądać przez wiele lat. Do ceny materiału musisz dodać koszt produktów, potrzebnych do ułożenia podłogi, jak mata pod panele, klej czy hydroizolacja.

Osobną kwestią jest wykończenie ścian. Tu największym kosztem jest farba, która może kosztować od kilkunastu do nawet 100 zł za litr w zależności od jakości oraz koloru. Do ceny farby musisz doliczyć również cenę gruntu oraz usługi fachowców, gdzie ceny plasuję się średnio od 12 do 17 zł za m2. Szukając oszczędności, możesz również pomalować ściany samodzielnie, nie zawsze jednak gwarantuje to pożądany efekt.

Cena robocizny

Koszt pracy ekipy budowlanej zależy od jej doświadczenia oraz zakresu prac. Duży wpływ na cenę usług ma również lokalizacja. Ekipy remontowe z dużych miast mogą mieć nawet kilkukrotnie większe stawki, niż ich konkurencja z mniejszych miejscowości. Najwięcej za robociznę zapłacisz w województwie mazowieckim, podczas gdy najtańsze usługi znajdziesz w województwie świętokrzyskim. Ceny mogą się wahać od 100 do nawet 600 zł za dzień. Aby uniknąć zaskoczenia, najlepiej poprosić o szczegółową wycenę każdego punktu z zakresu realizowanych prac. Możesz też zaoszczędzić, wykonując część robót własnoręcznie.

Cena wyposażenia

Na cenę wykończenia mieszkania wpływa również jego wyposażenie. Jest to przede wszystkim kuchnia wraz z przynależnym do niej sprzętem AGD. W swoim budżecie musisz uwzględnić meble kuchenne oraz takie sprzęty, jak lodówka i kuchenka lub płyta indukcyjna. Koszt wykończenia średniej wielkości kuchnia standardowo mieści się w przedziale między 8, a kilkanaście tys. zł.

Podobną kwotę musisz przeznaczyć na łazienkę, w której na koszt wykończenia składają się takie sprzęty, jak kabina prysznicowa lub wanna, toaleta, pralka i szafka wraz z umywalką. Dodatkowo dochodzi cena hydroizolacji, zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych oraz płytek ściennych. Jest to również pomieszczenie, gdzie niezbędna będzie pomoc fachowca.

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A