(5)
Częściowe zachmurzenie -1.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Dodatek węglowy znowu należy się każdej rodzinie. Jakie warunki trzeba spełniać?

Dodatek węglowy znowu należy się każdej rodzinie. Jakie warunki trzeba spełniać?

Autor: News4Media 1 tydzień temu
Dodatek węglowy znowu należy się każdej rodzinie. Jakie warunki trzeba spełniać?
© istock
Komentarzy: 5 Czytano:
13,313 razy |

O 3 tys. zł dodatku węglowego znowu może ubiegać się każda z rodzin mieszkających w domu pod tym samym adresem. Stało się to możliwe dzięki zmianom przepisów.

R E K L A M A
5
Czytano:
13,313 razy
Udostępnij

Jeszcze niedawno 3 tys. zł świadczenia węglowego przysługiwało tej rodzinie, która jako pierwsza zgłosiła się po pieniądze. W listopadzie przepisy zostały jednak znowelizowane. Teraz gminy mają prawo wypłacić więcej niż jeden dodatek węglowy na jeden adres. Osoby, których wniosek o dodatek węglowy został wcześniej odrzucony, mogą złożyć go raz jeszcze.

Pamiętajmy jednak, że wnioski o dodatek węglowy trzeba złożyć do 30 listopada tego roku. Przy tym świadczeniu nie obowiązuje kryterium dochodowe, a pieniądze można wydać na dowolny cel, niekoniecznie na opał.

Żeby każda z rodzin mieszkających pod jednym adresem otrzymała 3 tys. zł dodatku węglowego, musi spełniać następujące warunki:

  • każda z rodzin tworzy odrębne gospodarstwo domowe,
  • każda rodzina mieszka w osobnym lokalu,
  • każda z rodzin ma osobny piec węglowy albo jest jeden piec współdzielony przez wszystkie gospodarstwa domowe spod tego samego adresu.

R E K L A M A

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Przypomnijmy, że dodatek węglowy przysługuje on tym, dla których głównym źródłem ogrzewania są:

  • kocioł na paliwo stałe,
  • kominek,
  • koza,
  • ogrzewacz powietrza,
  • trzon kuchenny,
  • piecokuchnia,
  • kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Oceń artykuł

średnia ocena: 5 liczba głosów: 1
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Śmiertelnik · 6 dni temu
Teraz to rodzina. A wyśmiewanie się z wartości rodzinnych na wiecach przeciw życiu to wtedy rodzina niepotrzebna. Jak do kasy to rodzina jak do wartości to już nie. Zakazać kasy tym co protestują przeciw życiu bo po co takim pieniądze
Znalazl się kolejny... · 4 dni temu
Kolejny katolicki robol.. dzisiaj to święte życie a jeszcze kilkanaście lat temu sam za gówniaka pewnie się śmiałeś i wyszydzales razem z kolegami chorych równiesnikow. Sam pamiętam jak za młodu cała gawiedź dzisiaj klęcząca w kościele wyśmiewała się z chorych osób, z rówieśników z zespołem Downa czy lekko upośledzonych intelektualnie. Wystarczyło tylko trochę odstawać od standardu żeby gawiedź znalazła sobie kozłów ofiarnych.. już nie mówiąc że kiedyś kościół kazał rodzic upośledzone dzieci a później z ambony wyzywał daną rodzinę jako przykład pokarania za grzechy... I żebyście wiedzieli, najwięcej z MoPsow/gopsow korzystają właśnie mieszkancy wsi i najmniej wykształceni. Im większe miasto i lepsze wykształcenie tym spada dzietność i korzystanie z pomocy społecznej
miki · 6 dni temu
dwie rodziny pod jednym adresem, każda na swój piec, oba wpisane do CEEB, ustawa "podobno" zmieniona, a GOPS w Kościelca twierdzi, że nadal tylko jeden dodatek bo jeden adres. Pytam więc jak to w końcu jest?
O · 5 dni temu
https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/5609941,kilka-dodatkow-weglowych-na-jeden-adres-odrebny-lokal-wywiad-srodowiskowy.html
Andre · 6 dni temu
Bo bzdurny artykuł. Tu sa napisane niepelne informacje.
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
10 godziny temu 51,619 17
8 godziny temu 532
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
8 godziny temu 532