(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 12.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Parafianie pożegnali proboszcza brdowskiego sanktuarium

Autor: Redakcja e-kolo.pl 22 Listopad 2022 przeczytasz w minutę
Parafianie pożegnali proboszcza brdowskiego sanktuarium
© redakcja e-kolo.pl
(1) | Czytano:
14,602 razy | przeczytasz w minutę

19 listopada br. w wieku 69 lat zmarł O. Stanisław Jarosz z zakonu Paulinów w Brdowie. Ostatnie 49 lat spędził w zakonie a 43 jako kapłan. Był kustoszem i proboszczem Sanktuarium w Brdowie.

R E K L A M A
1
Czytano:
14,602 razy
Udostępnij

Wierni oraz przyjaciele ojca Stanisława pożegnali go w trakcie mszy odprawionej w klasztorze o. Paulinów w Brdowie, czyli miejscu gdzie ostatni swój czas spędził Stanisław Jarosz jako kustosz i proboszcz sanktuarium.

W dzisiejsze przedpołudnie pożegnaliśmy śp. Ojca Stanisława Jarosza Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński wraz z Sekretarzem Powiatu Kolskiego Arturem Szafrańskim. Kto kiedykolwiek słuchał kazań Ojca Stanisława doświadczył Jego wielkiego talentu kaznodziejskiego. Mówił prosto, obrazowo, a jego słowa trafiały zawsze w punkt znajdujący się w sercu słuchającego.

- wspomina Powiat Kolski

Po mszy nastąpi przewiezienie ciała Zmarłego na Bachledówke k/Zakopanego i 23 listopada Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00 w kościele po niej złożenie w grobowcu paulińskim, wśród modlitw współbraci na cmentarzu parafialnym.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Beata z Częstochowy · 22 Listopad 2022
Żegnaj Ojcze Stasiu z Jasnej Góry.. do zobaczenia w Niebie-jak Bóg da.. [*]
Inne
43. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole: Dziecięce Biegi Pełne Pasji i Rywalizacji [ZDJĘCIA]
158
8 godziny temu 9,727

43. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole: Dziecięce Biegi Pełne Pasji i Rywalizacji [ZDJĘCIA]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [17-09 - 24-09-2023]
12 godziny temu 8,904

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [17-09 - 24-09-2023]

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [15.09.2023 - 22.09.2023]
2 dni temu 5,339

Statystyka wyjazdów strażaków [15.09.2023 - 22.09.2023]

Wybory 2023
Wybory do Sejmu. Okręg nr 37 - zobacz listę wszystkich kandydatów
2 dni temu 15,609 6

Wybory do Sejmu. Okręg nr 37 - zobacz listę wszystkich kandydatów

Wydarzenia
Koło kolejny raz na trasie Teresy Werner. Bilety jeszcze dostępne
2 dni temu 9,706

Koło kolejny raz na trasie Teresy Werner. Bilety jeszcze dostępne

Inne
Jak wyglądało bezpieczeństwo na powiatowych drogach w sierpniu?
3 dni temu 3,423

Jak wyglądało bezpieczeństwo na powiatowych drogach w sierpniu?

R E K L A M A