(3)
Słonecznie 19.1
REKLAMA

Ile zapłacimy za prąd w 2023 roku? Jeśli przekroczysz limit, zapłacisz 60 proc. więcej

Autor: News4Media 19 Grudzień 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Ile zapłacimy za prąd w 2023 roku? Jeśli przekroczysz limit, zapłacisz 60 proc. więcej
© istock
(3) | Czytano:
5,145 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii i gazu w 5 największych firmach. Czy rządowa tarcza obroni ludzi przed podwyżką w wysokości 45 procent?

R E K L A M A
3
Czytano:
5,145 razy
Udostępnij

To pytanie zadawało sobie dużo osób: o ile podrożeje energia elektryczna w 2023 roku? Znamy już odpowiedź, bo prezes URE zgodził się na przyszłoroczne taryfy. Decyzja dotyczy 5 największych producentów prądu i 5 firm dystrybucyjnych.

Chodzi o:

  • PGE Obrót,
  • Tauron Sprzedaż,
  • Enea,
  • Energa Obrót,
  • Tauron Sprzedaż GZE,
  • PGE,
  • Tauron,
  • Enea,
  • Energa,
  • Stoen Operator.

 

„W nadchodzącym roku ceny energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych do określonych limitów zużycia (2 tys. kWh / 2,6 tys. kWh / 3 tys. kWh) zostały zamrożone na poziomie taryf dla spółek obrotu ze stycznia 2022 roku. Co więcej, za zużycie energii ponad te wielkości, sprzedawca energii nie będzie mógł pobrać ceny wyższej niż 0,693 zł/kWh.

Stawki opłat dystrybucyjnych dla odbiorców w gospodarstwach domowych również zostały zamrożone do ww. limitów zużycia. Jeżeli natomiast odbiorca w gospodarstwie domowym zużyje w ciągu roku więcej energii niż wskazane limity zużycia – za każdą kilowatogodzinę (kWh) dostarczoną ponad limit będą obowiązywały stawki opłat dystrybucyjnych zgodne z zatwierdzonymi przez prezesa URE taryfami operatorów na 2023 rok” – informuje URE.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

System ochronny działa w ten sposób, że jeżeli ktoś zużyje więcej, niż określa limit zużycia prądu, to zapłaci za energię zgodnie z cennikiem.

Limity

  • 2000 kWh – osoby fizyczne,
  • 2600 kWh – osoby niepełnosprawne i ich rodziny,
  • 3000 kWh – osoby prowadzące gospodarstwa rolne i działy specjalne produkcji rolnej,
  • 3000 kWh – posiadacze Karty Dużej Rodziny i ich rodziny.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Mieszkaniec · 19 Grudzień 2022
Wystarczy spojrzeć na parking przed byle jakim marketem. Są tam takie auta że ich właścicieli jest stać na opłaty za prąd obojętnie ile by kosztował. Pozostali co nie mają takich aut to nie muszą wykupywać ubezpieczeń samochodowych i nie mają innych wydatków, paliwo serwis itp. itd więc i na prąd im wystarczy. I nie mówcie że drogo, spórzcie wokół eleganckie domy, ludzie w ekstra ciuchach czego chcieć. Owszem znajdą się osoby którym się w życiu nie udało, oni mają ciężko szczególnie Ci którym władza samorządowa zamyka noclegownie. Wiecie gdzie tak jest?
Onx · 21 Grudzień 2022
Ludzie zarabiają coraz więcej pieniędzy wiec paliwo po 8 zł jak widać nie zrobiło bojkotu i noclegi z Zakopanem w cenie wyższej niż w Hiszpanii. Tylko niezaradni będą zawsze narzekać i trzeba się z tym pogodzić że przysłowie ?biednyś boś glupiś? jest od lat prawdziwe
Gość · 20 Grudzień 2022
Człowieku, co ty piszesz za bzdury.... Skończ jakąś szkole to możemy pogadać. Od tego jaki jest stopień zamożności obywateli lepiej przedstawiają odpowiednie wskaźniki niż to co pod sklepem widać. (I co ciekawe, czasem w nich widać trochę inną rzeczywistość niż kreują to dane grupy społeczne, ale kontrowersyjne i pewnie dlatego ciężko coś w mediach znaleźć). A wracając do tematu, to widzisz pod marketami to tylko wycinek rzeczywistości (może napisz o który market ci chodzi, to chętnie się przejdę i sprawdzę) poza kołem jest pełno wsi, gdzie ludzie biedniejsi robią zakupy u siebie na wsi i nie przyjeżdżają do koła, więc nawet ich nie zobaczysz. Średnia aut w Polsce to ok 14 lat, więc nie nowe a już zajechane. A jak wiadomo, jak liczy się średnia.. są oczywiście ludzie w nowych suwach, ale jest też dużo osób jeżdżącymi autami powyżej 20 lat... Itd.. to już nie komuna, że wszyscy mają rowno, albo biedę albo bogactwo... Są i bogaci, i biedni, i średniacy. To co piszesz to są zwykle uogólnienia, populizmy. Na jakiejś zapadłej wsi na pewno znalazłbyś poklask.
>