sim
Artbud
Wiadomości Pożary Termomodernizacja obiektu KPPSP w Kole

Termomodernizacja obiektu KPPSP w Kole

12-02-2010 08:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,794 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Termomodernizacja obiektu KPPSP w Kole
Foto:
W dniu dzisiejszym na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyła się narada roczna połączona z oddaniem do użytku inwestycji pn. „Termomodernizacja budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole”. Budynek Komendy Straży Pożarnej to budynek powstały w latach 60 przechodzący większe lub mniejsze zmiany wizualne. Obecnie budynek posiada dobry stan techniczny jest ocieplony, ma nową stolarkę okienną i nowe bramy garażowe.
Przedsięwzięcie, o którym mowa rozpoczęto w listopadzie 2008r. Polegało ono na montażu 36,8 m2 kolektorów słonecznych próżniowych zmniejszających zapotrzebowanie ciepła na cele c.w.u. wraz z ociepleniem 310 m2 ścian zewnętrznych 14 cm warstwą styropianu i 413 m2 niewentylowanego stropodachu budynku oraz wymiana części stolarki okiennej – 17 szt. Dzięki zainstalowaniu kolektorów słonecznych wspomaganych pracą istniejącego węzła ciepła możliwe jest obniżenie kosztów przygotowania cieplej wody użytkowej. Pokrycie ścian warstwą styropianu miało na celu docieplenie budynku, jak również izolacje budynku. Materiał ten jest całkowicie obojętny, nieszkodliwy dla zdrowia, przy czym odporny na pleśń, grzyby i bakterie.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 402.714,86 zł na kwotę tą złożyły się środki własne oraz dotacja w wysokości 180.000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem inwestycji termomodernizacji budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole była ochrona powietrza w zakresie ograniczenia niskiej emisji oraz wdrażanie kompleksowych programów w zakresie oszczędności energii jak również wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jakim jest bez wątpienia pozyskanie jej z kolektorów słonecznych.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!