(68)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 4.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Cena ciepła w Kole drastycznie w górę! Średni wzrost składowych taryfy o 83%

Autor: Redakcja e-kolo.pl 01 Luty 2023 przeczytasz w minutę
Cena ciepła  w Kole drastycznie w górę! Średni wzrost składowych taryfy o 83%
© archiwum e-kolo.pl
(68) | Czytano:
24,020 razy | przeczytasz w minutę

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole przedstawił właśnie nową taryfę dla ciepła zatwierdzoną przez Urząd Regulacji Energetyki. Zmiany mogą nie spodobać się tym, którzy korzystają z ciepła systemowego w Kole. Dlaczego wzrost jest tak wysoki? Na to pytanie odpowiedział nam Prezes spółki - Przemysław Stasiak.

R E K L A M A
68
Czytano:
24,020 razy
Udostępnij

Jak usłyszeliśmy od Prezesa MZEC Koło - wzrost ceny zakupu paliwa oraz praw emisji CO2 wymusił podwyżkę. Spółka wielokrotnie więcej płaci za zakup paliwa, niż kilkanaście miesięcy temu. Dodatkowym aspektem, który wymusił radykalną podwyżkę jest inflancja: wzrosły ceny wynagrodzeń, zakupu materiałów eksploatacyjnych itd. Prezes zapewnia, że w podwyżce tej nie ma ukrytych dodatkowych kosztów. Całość budżetu musi się bilansować, aby funkcjonować i przetrwać ten trudny czas.

Zatem jak wyglądać będą ceny zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki?

Cena ciepła określona w jednostkach GJ wzrosła z 42,04 zł do 95,3 zł, czyli o 126.69%. Łącząc wszystkie składowe grup taryfowych - średni wzrost cen to 83%.

Poniżej tabela opłat przed i po podwyżce

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Po podwyżce

Oprócz ceny ciepła wzrosły również stawki za usługi przesyłowe.Ostatnia zmiana taryfy miała miejsce w sierpniu 2021 roku.  W związku z powyższym informujemy, że nowe stawki i opłaty za ciepło będą stosowane przez MZEC Sp. z o. o. od dnia 10 lutego 2023 r.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (68)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Pogonić PiS · 01 Luty 2023
Podziękujmy PiS za 500+, 13 i 14 emerytury. Jak ich nie odsuniemy będzie jeszcze gorzej i drożej.
Janusz Kupczak · 06 Luty 2023
Jeżeli ci cudotwórcy z pod znaku PIS są tak kompetentni to jet jak jest.Ci co każdego opluwają to ich adresy IP są znane i powinni ponieś surowe konsekwencje niema że boli.
Ojtam Ojtam · 07 Luty 2023
A przepraszam bardzo uprzejmie , a w Krużewnikach był ? , a i czy aby na pewno na te kwiaty pod pomnik dla armii czerwonej na cmentarzu , po tych wszystkich podwyżkach wystarczy ? , czy może trzeba będzie jeszcze parę razy podwyżkę zrobić ? , nie ma to tamtooo? rozmach musi być ?
kol · 06 Luty 2023
Człowieku w Kole rządzi SLD, dawne PZPR. Co ty z tym pis -em zajeżdżasz?.
Janusz Kupczak · 03 Luty 2023
A co będzie jak pisiorom zabraknie farby i papieru do drukowania kasy.
kolak · 03 Luty 2023
Zagarniemy te wszystkie miliardy, które zgromadzili w kraju i po świecie.
kolak · 03 Luty 2023
Słuchacie kłamstw w grobowej ciszy, Które rząd głosi uroczyście! Kto wam odebrał waszą wolność? Sami ją sobie odebraliście! ?Przestańcie być posłuszni, a ich władza zniknie? Étienne'a de La Boétie
nic nie mogą? · 03 Luty 2023
Takie są efekty rządów ludzi z czerwonymi podniebieniami. Zamiast kupować węgiel, nawet z z innych krajów po 600 zł za tonę i przywieść pociągami, to wolą kupować od mafii za 3000 i zrobić podwyżkę ludziom ,a co ,niech płacą !!!. Udający burmistrzowanie, też nie chciało się załatwić taniego węgla za 1500żl,to pośrednikowi pozwala sprzedawać za 2200.Niech ludzie płacą .Na taczki i dać grabki ,niech koło ruin zamku zagrabiają, a nie do rządzenia. Już dawno Burmistrz Maciaszek poznał się na tych ludziach.
Taka jedna · 13 Luty 2023
Burmistrz Maciaszek...? Czy to ten, który kilkukrotnie wymieniał prezesów MZEC, by każdy z nich - odchodząc - dostał swoją odprawę od pobieranej kosmicznej pensji? Ten sam, którego w końcu prokurator wyprowadził z ratusza? Ale może się mylę ....
Kol · 03 Luty 2023
Myjcie te pisuary bo wanieje odnich na cala polske
kolanin · 02 Luty 2023
Następny burmistrz i także prezes ciepłowni powinien bardzo przyspieszyć działanie geotermii, a nie ustawiać prace pod czas wyborów .Powinni także rewolucyjnie rozbudować sieć na całe miasto ,a nie tylko ogrzewać blokowiska. Ta siec powinna być wybudowana w ciągu jednego roku i sięgać okolice Kościelca ,Osieka i Dobrowa. Są pieniądze z uni, również rządowe ,ale to towarzystwo wzajemnej adoracji ,nie umie tego wyszarpać.
Judex · 03 Luty 2023
Tak tylko może pisać DEBIL
Trak · 02 Luty 2023
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kto jest burmistrzem w kole ? · 02 Luty 2023
I co na to burmistrz ? ( SLD ) a co na to pomocnik PO ? Ludzi mają w d..
Judex · 06 Luty 2023
Najbardziej ludzi mają w d Pisiory
Już wiadomo.! · 02 Luty 2023
Podwyżka kosmiczna podziękujcie PO i SLD taka moja opinia dobrze że jest 500+ tylko PiS
Ktoś · 02 Luty 2023
Piniendzy nie ma i nie bendzie ? Gdzieś to słyszałem . To chyba ta sama władza i ma krótką pamięć . Nie chciała geotermii . Trochę to zakłamane towarzystwo , a na dodatek jakoś się wykarmią na grzbietach mieszkańców miasta i spróbujcie robaczki przed nimi się schować , to Was i tak znajdą i złupią :)
Jest dobrze · 02 Luty 2023
Macie podwyżki ! Podziękujcie SLD i PO
gość · 03 Luty 2023
przecież te podwyżki to tylko następstwo głupich rządów PIS. Rzeczywiście koszty pracowników rosną cały czas bo minimalna pensja jest podnoszona, rzeczywiście węgiel zdrożał z 800 zł w detalu do 2000 zł, to i w hurcie pewnie też zdrożał. Mówią że drogi bo z importu, a pytam się dlaczego nasz, polski, też jest po 2000 zł jak jeszcze rok temu był po 800 zł.
Rybka · 02 Luty 2023
Proponuję wyjście pod urząd miasta, zademonstrować że się nie zgadźacie, a nie z ...mi siedzicie w domu i tylko potraficie pisać te bzdury, pisanie wam nic nie da, zaprosić dziennikarza śledczego Armaniego on pomoże w organizacji, domagać się swego trzeba, dobry organizator i pod budynek miasta , pozdrawiam walczących
Taka jedna · 13 Luty 2023
Bardzo słusznie! Strajkujcie, ew. nie płaćcie - solidarnie! Wiosna tuż - nie zamarzniecie, co najwyżej brudem zarośniecie, bo to i ciepła woda w tym jest ... bo pieniądze - może Unia da? Hahahaha!!!!!
kolak · 03 Luty 2023
Ludzie, po prostu nie zapłaćcie tych podwyżek. Płaćcie jak dotychczas, ale wszyscy solidarnie, jak 80 tym roku! SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ! Polska węglem stoi!
Xyz · 02 Luty 2023
Dziś morawiecki dał następnym grupom ulgi oj zapłacimy jako naród za to rozdawnictwo
AB · 02 Luty 2023
To ,że podwyżka cen ciepła nastąpi było do przewidzenia. Jestem jednak rozczarowany skalą wzrostu ceny. Rozumiem 40% no może 50% ale nie ponad 100. Czy nie jest to wykorzystywanie monopolu na dostarczanie ciepła w mieście. Kozy do mieszkania nie wstawię i nie napalę drewnem aby ogrzać mieszkanie. No i jeszcze druga sprawa ceny w opublikowanym cenniku to wartość netto po dołożeniu 23% vat robi się wręcz kosmos.
Mr.T · 02 Luty 2023
Od samego początku rozdawnictwa było mówione ze tu dadzą a tam wiecej zabiorą bo z kosztami. PiS się cieszy bo im wyższe ceny tym większe wpływy z podatkow przy tej samej stawce. Mogą się chwalić dwa razy większymi wpływami. Dobrze wam głupie kuwy.
gość · 03 Luty 2023
ale niestety źle nam
nick · 01 Luty 2023
Najważniejsze, że malowanie komina spłacone....
Ela · 01 Luty 2023
A kto go malował?
***** *** · 01 Luty 2023
A ile poszło na bułki i kiełbasę? Miał zważony czy jeszcze nie "prezesie".?
Waldzik · 01 Luty 2023
Stasiak łże jak pies. Co podwyżka to taki sam bełkot. On nie odczuje tej podwyżki bo kur...l ustawił się na stanowisku prezesika i ma wy....ne.
Kolanin · 01 Luty 2023
Komu tu wierzyć Premier mówi że podwyżki mają być do 40% a w Kole prawie 100% kto rządzi w tym Państwie
Gość · 01 Luty 2023
No jak komu? Premier obiecał, po czym podniósł ceny węgla a teraz niech samorządy kombinują. Albo oddadzą władze tym właściwym;)
Polak · 01 Luty 2023
Rządzących w Kole i powiecie na taczkach wywieść. Nie zrobimy nic to będą rządzić kolejną kadencję jak nieudacznicy z pisu.
do........."Do "long dong silver"" · 02 Luty 2023
twoja stara ruro bardaszana twierdzi inaczej :) j.pis i ormowców
Do "long dong silver" · 02 Luty 2023
Masz mikro fiuta i chciałeś zabłysnąć? Sikasz pewnie na siedząco he he he
Long dong silver · 02 Luty 2023
Polak downie , podziękuj pisdzielcom . To efekt rozdawnicrwa ormowcu
Gość · 01 Luty 2023
Ta... Wy tylko na taczkach potrafilibyscie wywozić. A kto na ich miejsce? Może wy? Gdzie większość nawet domowego budżetu nie potrafi ogarnąć.... Miasto funkcjonowało by jak PGRy kiedyś.. wszystko nasze czyli niczyje. Każdy miał dbać bo nasze, wspólne, a na końcu to każdy dbał o siebie, kto więcej wyniósł to jego. Efektem tego w PGR ledwo co rosło a pracownicy sprzedawali nawozy na lewo. I z miastem było by tak samo. Każdy by dla siebie kombinował, a jakby przyszło kupić drogi opal to podwyżki byłyby jeszcze większe. Ktoś musi jednak rządzić a nie lud. Tylko pytanie kto? Kto przyjdzie dbać o was wszystkich za 10tys mies? Jak po dobrej szkole albo z własną firmą wyciągnie więcej i ma święty spokój z opinią publiczną? Ciekawe ilu pracowało by za połowę obecnej pensji tak żeby sąsiad miał dwa razy lepiej od niego? I żeby nie było, nie bronię tu obecnej władzy, bo i dla mnie podwyzki nie są przyjemne. Ale zarządzanie miastem to trochę bardziej skomplikowane i nie wszystko zależy od rządzących. Na to ma wpływ wiele czynników np rząd we Warszawie, ceny surowców. Nie da się sztywno ustalać cen jak za komuny bo można rozwalić całą gospodarkę i będziemy żyć jak w Afryce. Np wyższa minimalna, żeby zwykli robotnicy więcej zarabiali za ciężką pracę jest ok, ale za to trzeba z kasy miasta więcej wydać. A skąd na to wziąć? Kredyty? Ktoś się przyczepi że zadłużają miasto. Wyższe podatki? Też źle bo i tak ludzie mają dziś ciężko. Brak jakichś inwestycji? Nic się nie dzieje a kasę biorą. I tak źle i tak niedobrze.
Ludzie · 01 Luty 2023
wy dalej nie rozumiecie,że teraz spłacie plandemie a wojenka na Ukrainie była właśnie do tego im potrzebna i wielu innych pieczeni upiekli na tym ogniu . Ściągnęli nie zaszczepionych Ukraińców aby załatać dziurę demograficzną a Polacy "nagle " zaczynaja wymierać.
Gość · 01 Luty 2023
Nagle? Masz jakieś dowody? Statystyki z obecnego roku czy tak powiedzieli dzieciaki na YouTubie
He he he · 01 Luty 2023
Przysłać Lempart, tę od ryków i wrzasków, niech się wydrze i przegoni podwyżki
basia · 01 Luty 2023
A kto to jest lempart nic mi to nie mówi ?
Xyz · 01 Luty 2023
Sami mieszkańcy ich wybrali przecież poprzedni burmistrz usunął ich z urzędów to po co teraz te łzy, będzie jeszcze gorzej za tej władzy w Kole, kiedy kolejne podwyżki wody, śmieci i pensji w urzędach.
Long dong silver · 02 Luty 2023
Ty tak serio ??? J.pis tak się kończy rozdawawnictwo. Polska to bankrut a kur- vizja ci tego nie powie
babcia · 01 Luty 2023
ludzie powinniśmy wysłać rachunki do premiera i prezydenta,nas już nie stać na opłaty a z czego żyć oj będzie fala eksmisji, samobójstw. gratulacje Unia mówiła o vat 5 procent a mamy 23
Kolo · 01 Luty 2023
Jak się zarabia ok.300 koła rocznie na rękę to taka podwyżka to pikuś:)
Gość · 01 Luty 2023
Popołudnie, po godzinie 17.30, serwis techniczny MZEC odbiera telefon, niestety aparat tel, którym dysponuje jeden z dwóch dyżurujących serwisantów ma za bardzo podniesioną siłę dźwięku. "Proszę przerwać wszelkie prace serwisowe, trzeba odwieźć księgową do domu"
Optymatyk · 03 Luty 2023
Większość nie tęskni z komuną, tylko, za wreszcie sprawiedliwymi czasami! To tyle i aż tyle. Niewiele, ale jak trudno się tego dobić.
Gość · 01 Luty 2023
No co chcesz? Przecież większość tęskni za komuną i takimi właśnie zasadami?
Pierun · 01 Luty 2023
Ale czy podwyżki musieli zrobić maksymalne tym bardziej że dojdzie wyższy vat ?. Czy w tych trudnych czasach cieplik musi na mieszkańcach zarabiać?Może niech zaczną oszczędności od siebie bo w MZEC to co drugi kierownik co generuje wysokie koszty. Kompetencja w kierowaniu tej spółki to tak jak pozostałych dlatego ciągłe podwyżki . Obecna władza w Kole zadłuża miasto na pokolenia i wstydzę się że na nich głosowałem.
Musi · 01 Luty 2023
Musi !! Żeby mieć dla siebie pełną michę i kabzę
Gość · 01 Luty 2023
CZEKAMY NA KONKRETNE INFORMACJE W SPRAWIE DOPŁAT WĘGLOWYCH!!!
Ręce opadają · 01 Luty 2023
Ale i tak pisowcy z 13/14 emerytura napiszą, że za Tuska było gorzej, nie było gorzej bo nie było patologii jaka pisowcy zrobili, roz...i państwo, skłócili obywateli, skłóceni z całą Europą ba nawet Węgry mają na nas wy... jak nigdy. Ludzie obudźcie się nie słuchajcie TVP oraz TVN !!! To Media wam robią odwirowanie w głowie, pamiętacie jak trąbili o C***D 19 nagle boooom nie ma. A Ukraina i wojna od 24 lutego??? Wojna trwa 10 lat. Straszyli covidem straszą wojną ! Poręcz z kłamstwem i rozdawnictwem!
kolanin · 01 Luty 2023
Wzrost o tyle procent ? Trzeba będzie zrobić tak , jak ludzie w Piotrkowie Trybunalskim !!! Nauczą się liczyć !!!
Pamiętliwy · 01 Luty 2023
I tak zwolennicy Kaczystan zagłosują na pislandie.
wampir · 01 Luty 2023
Ludzie wybrali sobie burmistrza, który to prezesów mianował i całe szczęście bo gdyby to pis rządził to dopiero byłaby katastrofa, a poza tym to wolę płacić więcej tylko, żeby pis nie doszedł do władzy.
hmm · 01 Luty 2023
nie wiedziałem, że spółką i naszym miastem rządzi PIS...
uyt · 01 Luty 2023
Oczywiście, bo URE decyduje o taryfie i albo ja obniża albo podwyższa. Kiedy, po wybudowaniu geotermii, spadną koszty takie jak zakup węgla i uprawnień do emisji CO2 to URE obniży spółce taryfę, bo spółka tych kosztów nie będzie ponosić.
niki · 01 Luty 2023
Sądzisz, że wybudowanie geotermii wpłynie na cennik MZEC? Ceny ustala URE...
uyt · 01 Luty 2023
Ale wpływ na nasza spółkę ma sytuacja gospodarcza za którą również odpowiadają rządzący. Cena węgla wzrosła wielokrotnie, a państwowe spółki węgla wypowiadają ciepłowniom umowy z niską ceną węgla efekt jest taki, że ciepłownie taka jak nasza kupują węgiel o kilkaset procent droższy. Poza tym wzrosły kilka razy ceny uprawnień do emisji CO2. Skąd na to brać? Wzrosła cena prądu. Trzeba się cieszyć, że budujemy geotermię.
rok · 01 Luty 2023
rzady tego malego eunucha wykoncza polakow
Kolo · 01 Luty 2023
Po prostu pogratulować rządów tak jak mówili biedota miska ryżu bogaci wille za państwowe pieniądze, zniszczą ten kraj i ludzi
Wlkp · 01 Luty 2023
Polska to dziki kraj
mmm · 01 Luty 2023
Dobrze, że budują geotermię i odejdziemy od węgla.
ottak · 01 Luty 2023
Geotermią się nie zachwycam, może okazać się droższa.
Lepiej nie pytaj!! · 01 Luty 2023
To przechodzi ludzkie pojęcie!! Zapierdalać tylko na opłaty !!
zorientowany · 01 Luty 2023
tak to jeż jak państwowe spółki węglowe wymawiają zakładom ciepłowniczym umowy i nakazują kupowanie na wolnym rynku. Ciepłownia kupowała węgiel po 300 zł a teraz kupuje po 1800. Dojna zmiana ***** ***. Pognać Rząd i tą Pisowską hołotę
kujj · 01 Luty 2023
dziekujemy pisdovka bando
Antypis · 01 Luty 2023
Brawo dobra zmiano. Tak dobrze w tym kraju to jeszcze nie było. Narodzi, ogarnuj się wreszcie. Otwórz oczy!!!
Pogonić PiS · 01 Luty 2023
Podziękujmy PiS za 500+, 13 i 14 emerytury. Jak ich nie odsuniemy będzie jeszcze gorzej i drożej.
Miasto Koło
Z OSTATNIEJ CHWILI: Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
5 godziny temu 22,854 4

Z OSTATNIEJ CHWILI: Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
16 godziny temu 11,465 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
1 dzień temu 7,408 1

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
1 dzień temu 3,320

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
1 dzień temu 1,599

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

Polityka
Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych
1 dzień temu 8,629 32

Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz