× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 12.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Mangi - skąd wziął się ich fenomen?

Autor: Partner 25 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Mangi - skąd wziął się ich fenomen?
© partner
(0) | Czytano:
874 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Komiksy cieszą się coraz większą popularnością i trafiają do coraz szerszej grupy odbiorców, w której znajduje się coraz więcej dorosłych. Nie dziwi zatem rosnące zainteresowanie japońską sztuką komiksową – mangą, która kierowana jest do odbiorców z każdej grupy wiekowej. Rośnie także popularność mangi po polsku, a jej fanami stają się osoby w różnym wieku.

R E K L A M A
0
Czytano:
874 razy
Udostępnij

Czym jest manga?


Manga to japoński komiks, którego początki sięgają przełomu XVIII i XIX wieku. Występują tu również różne gatunki i kategorie. Występuje w nich charakterystyczna nieoczywistość wydarzeń, bowiem zła postać nie zawsze pozostaje zła do końca. Jeżeli chodzi o warstwę graficzną, bohaterowie mang mają duże oczy i bujne, cieniowane włosy, często w nienaturalnych kolorach. Ponadto, co nie jest oczywiste, mangi czyta się od strony prawej do lewej. 

Powyższe cechy sprawiły, że mangi od lat 60. XX wieku cieszą się rosnącą popularnością na świecie, także w Polsce. Nie dziwi zatem bogata oferta mangi po polsku.

Mangi po polsku – dla kogo?


Mangi po polsku świetne rozwiązanie, zarówno dla osób zaznajomionych ze sztuką japońskiego komiksu, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komiksami.

Na rynku dostępnych jest wiele mang w językach obcych, zwłaszcza tych po japońsku. Jednak nie każdy włada tym językiem, dlatego mangi po polsku pozwalają obcować z tą kulturą także osobom, które nie posługują się językiem obcym. Wśród mang po polsku możemy wybierać pozycje skierowane do różnych grup odbiorców – znajdziemy pozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pozycje uniwersalne, które przypadną do gustu każdemu, bez względu na wiek.

Jakie mangi po polsku wybrać?


Coraz więcej mang jest tłumaczonych na różne języki. Dzięki temu, czytelnicy mogą wybierać z bogatej oferty mangi po polsku. Poniżej znajdują się opisy mang po polsku, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Hanako

To seria mangi z gatunku shonen, w której dominują wątki walk, przygód i transformacji, także z elementami romantycznymi. Hanako to legendarna zjawa, która, za odpowiednią opłatą, może spełniać życzenia. Nastoletnia bohaterka wywołuje zjawę, która ma postać ducha chłopaka. Hanako w różnorodny sposób opisuje ewoluującą relację zjawy i uczennicy, przeplatając historię elementami romansu i komedii.

My Hero Academia

Seria ta zdobyła popularność wśród młodzieży na całym świecie. Akcja mangi toczy się w świecie, w którym ludzie posiadają nadprzyrodzone moce i wykorzystują się do różnych celów – dobrych, ale też i złych. Głównym bohaterem jest chłopak, który nie posiada żadnej supermocy, jednak jest gotów wiele poświęcić, aby zostać superbohaterem. Chłopak trafia do Akademii Bohaterów, w której trenuje pod okiem bohaterów.

Noragami

Noragami to seria przygodowej mangi, która została zekranizowana. Głównym bohaterem serii jest bezdomny bóg, który zbiera fundusze na wybudowanie własnej świątyni, pomagając potencjalnym wyznawcom. Realizując kolejny dobry uczynek, niemal wpada pod autobus, jednak ratuje go pewna dziewczyna. Wskutek wypadku, duch młodej kobiety opuszcza jej ciało, jednak bezdomny bóg przywraca ją do żywych, co diametralnie zmienia losy nastolatki.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Miasto Koło
150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki
1 dzień temu 6,730 4

150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki

Miasto Koło
Bo w każdym z nas jest trochę dziecka
1 dzień temu 1,750 12

Bo w każdym z nas jest trochę dziecka

Miasto Koło
Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo
1 dzień temu 15,984 35

Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo

Miasto Koło
Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła
1 dzień temu 4,480 4

Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła

Pożary
Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]
2 dni temu 9,242 6

Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]

Inne
15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy
2 dni temu 18,408 5

15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy

MS
R E K L A M A