(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 19.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Zainwestować w garaż blaszany czy drewniany?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 03 Kwiecień 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Zainwestować w garaż blaszany czy drewniany?
© dedexstal
(1) | Czytano:
1,512 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Na przydomowej posesji zwykle potrzebne jest miejsce parkingowe, najlepiej zadaszone. Jeśli w bryle budynku nie znajduje się taki obiekt, rozwiązaniem może być wolno stojący garaż, np. blaszany lub drewniany. Przyjrzyjmy się obu rozwiązaniom.

R E K L A M A
1
Czytano:
1,512 razy
Udostępnij

Porównujemy właściwości, jakimi charakteryzują się garaż blaszany i drewniany. Podpowiadamy, z czym wiąże się inwestycja w każde z tych rozwiązań oraz sprawdzamy, która opcja jest częściej wybierana przez inwestorów.

Garaż drewniany – z czym wiąże się inwestycja w to rozwiązanie?

Decydując się na garaż drewniany, wybieramy naturalny materiał budulcowy. Ponadto taka konstrukcja jest stosunkowo łatwa i szybka w budowie, można też zakupić gotowy produkt. Przy takim rozwiązaniu trzeba jednak liczyć się z koniecznością impregnacji drewna (również od wewnątrz), a w przyszłości, podczas użytkowania, także jego regularnej konserwacji. Jest to konstrukcja łatwiejsza do sforsowanie niż np. garaże wykonane z blachy stalowej, a także droższa od budynków blaszanych.

Garaż blaszany – właściwości i zastosowanie

W przypadku inwestycji w garaż wykonany z blachy stalowej możemy liczyć się z wieloma korzyściami. Jest to rozwiązanie tańsze od garaży drewnianych, jednocześnie taki blaszak można obłożyć panelami, dzięki czemu pod względem estetycznym w niczym nie będzie ustępował konstrukcji z naturalnego budulca. Taki obiekt jest bardzo szybki w montażu – można zakupić gotową konstrukcję, a  producent garaży blaszanych przeprowadzi montaż w docelowym miejscu.

Blaszaki mają bardzo dużo możliwości zastosowania. Często wykorzystywane są jako rozwiązanie tymczasowe – charakteryzują się nie tylko szybkim czasem montażu, ale również demontażu. Jeśli więc garaż się użytkownikowi znudzi lub okaże się, że potrzebna jest jego wymiana na inne rozwiązanie, usunięcie go nie będzie stanowić problemu. Blaszaki często stawia się nie tylko na posesjach przydomowych, ale też na placach budowy, na pustych działkach lub do zastosowań typowo komercyjnych, np. pod wynajem. Podobnie jak garaże z drewna, również te blaszane wymagają regularnej impregnacji oraz konserwacji.

Osoby decydujące się na to rozwiązanie, najczęściej wybierają poniższe rodzaje garaży:

Oprócz wymienionych powyżej modeli, dostępnych jest o wiele więcej rodzajów oraz wymiarów garaży blaszaków. Wybór wielkości zależy od indywidualnych oczekiwań i od celu, w jakim będzie on użytkowany.

Podsumowanie - co wybrać - garaż blaszany czy drewniany?

Użytkownicy, którzy zwracają uwagę na stosunek ceny do funkcjonalności danego rozwiązania, często sięgają po konstrukcje, jakimi są garaże blaszane. Taki wybór wiąże się przede wszystkim z niższymi kosztami zakupu i późniejszej eksploatacji popularnych blaszaków. Do wyboru jest również szerszy wachlarz modeli, nie bez znaczenia jest też łatwość i szybkość montażu. Mnogość zastosowania blaszaków jest w zasadzie nieograniczona – od przeznaczenia na cele prywatne po inwestycje komercyjne. Ponadto dzięki zastosowaniu specjalnych paneli garaże ze stali mogą wyglądać dokładnie tak samo jak garaże drewniane.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Szofer · 04 Kwiecień 2023
Murowany.
Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
5 godziny temu 653

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
12 godziny temu 5,737 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
14 godziny temu 445

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Gmina Kościelec
Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu
15 godziny temu 7,408 1

Uroczyste otwarcie Gminnego Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kłodawa
Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami
1 dzień temu 5,258

Festiwal FoodTracków w Kłodawie! 15 mobilnych restauracji z różnymi smakami

Wypadki
Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala
1 dzień temu 37,954 1

Zderzenie motocyklisty z osobówką. 24-latek przewieziony do szpitala

R E K L A M A