Częściowe zachmurzenie 15
Popularne tagi:

Miasteczko Valleby

Autor: PiMBP w Kole 08 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Miasteczko Valleby
© PiMBP w Kole
(0) | Czytano:
2,043 razy | przeczytasz w ok. 2 min.
Zdjecie grupowe uczestników warsztatów detektywistycznych

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole Tydzień Bibliotek 2023 zainaugurowała warsztatami detektywistycznymi z Anną Wiśniewską-Kocik.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,043 razy
Udostępnij

Dziennikarka zaprosiła czytelników Filii dla Dzieci do niewielkiego szwedzkiego miasteczka Valleby, w którym najlepsi przyjaciele Lasse i Maja dzięki swojej ciekawości, inteligencji, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu rozwiązują prawdziwe kryminalne zagadki. Dzieci wspólnie z gościną próbowały rozgryźć  tajemnicę  kradzieży  diamentów ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata ("Tajemnica diamentów"), zajrzały także  do tajemniczej czerwonej walizki,  w której  znalazły wiele sprzętów przydatnych w pracy detektywa: aparat fotograficzny, lupę, latarkę, lornetkę, perukę i wiele innych.

Anna Wiśniewska-Kocik opowiedziała również o powstaniu  serii  "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai",  jej autorze Martinie Widmarku i ilustratorce  Helenie Willis.

W spotkaniach uczestniczyli trzecioklasiści ze Szkół Podstawowych: nr 2 w Kole, podopieczni pań Anny Trębackiej i Beaty Oborskiej; nr 3 w Kole, wychowankowie  pań Joanny Perzyńskiej-Pluchrat i Ewy Komorowskiej; oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, podopieczni pani Agnieszki Sójeckiej.

Tydzień Bibliotek odbywa się w tym roku  pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Hasło kładzie nacisk na społeczny i  otwarty charakter instytucji. Biblioteka postrzegana jest jako miejsce, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i poszczególne osoby. Biblioteka jest  przyjacielem, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego - naukową odpowiedź na  zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub  – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub  grze. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb  - dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!
14 godziny temu 2,594

Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!

Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
15 godziny temu 9,533 1

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
15 godziny temu 6,213

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
18 godziny temu 18,508 4

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
18 godziny temu 1,361

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
19 godziny temu 1,863

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

R E K L A M A