× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -1.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pasowani na czytelników

Autor: PiMBP w Kole 12 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Pasowani na czytelników
© PiMBP w Kole
(0) | Czytano:
1,468 razy | przeczytasz w ok. 2 min.
Pierwszoklasiści pasowani na czytelników

Kolejni pierwszoklasiści zgłosili akces do grona miłośników książek. W tym roku podczas Tygodnia Bibliotek, 11 maja, w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, pasowano na czytelników uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole, wychowanków pani Andżeliny Witkowskiej.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,468 razy
Udostępnij

W programie wydarzenia znało się przedstawienie papierowego teatr kamishibai “Legenda o królu kruków”, opowiadające o przyjaźni, lojalności, uczące dzieci szacunku do zwierząt i tego, że zawsze należy pomagać słabszym, będące też świetnym wstępem do poznania historii oraz kultury regionu (jeśli jeszcze nie znają Państwo genezy hejnału, który rozbrzmiewa z ratuszowej wieży Poznania, to koniecznie musicie poznać Króla Kruków). Ponadto dzieci wysłuchały głośnego czytania fenomenalnej, gwarantującej dobrą zabawę książki “O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę” Wernera Holzwartha, Wolfa Erlbrucha. Zabawna historyjka o krecie, który poszukiwał wśród zwierząt sprawcy „niespodzianki” na swojej głowie, pokazała, że zwierzęta można rozpoznać nie tylko po dźwiękach, jakie z siebie wydają, albo po śladach, które pozostawiają po sobie w ziemi, w śniegu lub na łące. Ta książka to też porządny kryminał – nie od razu wiadomo, kto jest złoczyńcą.

Bardzo ważne dla dobrostanu książek są zakładki – goście biblioteki stworzyli rogową w postaci małego pingwina.

Po teatralnej, literackiej i manualnej uczcie nastąpił moment, w którym pierwszoklasiści i od tej pory stali bywalcy biblioteki złożyli deklarację, że będą książki kochać, nie pozwolą im zrobić krzywdy, będą słuchać z uwagą wskazówek i rad książek, obowiązki czytelnika, traktować będą z wielką powagą! Nowi pasjonaci literatury otrzymali karty czytelnika i pamiątkowe dyplomy.

Dopełnieniem spotkania były zabawy wykorzystujące bogaty repertuar chusty klanzy – uczestnicy skorzystali ze wspanialej pogody i ostatni punkt programu odbył się na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymały również malowanki, przedstawiające bajkowe postaci, które w szkole lub w domu zmienią kolorystycznie w sposób nieoczywisty.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
21 godziny temu 1,559

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
21 godziny temu 2,553

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
22 godziny temu 652

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
1 dzień temu 18,495

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
1 dzień temu 11,827

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,719 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A