(12)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kuratorium Oświaty w Poznaniu odnosi się do oceny wystawionej dyrektorowi LO w Kole

Autor: Redakcja e-kolo.pl 23 Maj 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Kuratorium Oświaty w Poznaniu odnosi się do oceny wystawionej dyrektorowi LO w Kole
© Kuratorium Oświaty
(12) | Czytano:
32,997 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcąco w Kole nie zgadza się z oceną działalności dyrektora placówki jaką wystawiło Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Postanowiliśmy u źródła zapytać - co wpłynęło na ocenę "dobrą".

R E K L A M A
12
Czytano:
32,997 razy
Udostępnij

Poniżej prezentujemy odpowiedź Kuratorium na nasze pytania dotyczące uzasadnienia oceny. 

Odpowiedź kuratorium

Dotyczy: oceny pracy dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kole Szanowny Panie, odpowiadając na Pana zapytanie prasowe, uprzejmie informuję, że Pan Waldemar Koligot - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole otrzymał dobrą ocenę pracy dokonaną 30 marca 2023 r. Jednocześnie informuję, że ocena pracy dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole pana Waldemara Koligota ma charakter opisowy, została zakończona stwierdzeniem uogólniającym: ocena dobra i dotyczyła stopnia realizacji:

1) obowiązków dyrektora szkoły, które zostały określone w art. 6 i art. 7 ustawy - Karta Nauczyciela oraz w art. 68 ust. 1, 5 i 6 ustawy - Prawo oświatowe,

2) obowiązków nauczyciela, które zostały określone w art. 42 ust. 2 oraz w art. 5 ustawy - Prawo oświatowe. Dokładne kryteria określone są w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie oceny pracy nauczycieli. Ocenę ustala się za okres ostatnich 3 lat pracy przed dokonaniem tej oceny. Podstawę prawną ustalenia oceny pracy dyrektora szkoły stanowią: ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r. poz. 1762 z późn. zm.), ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie oceny pracy nauczycieli (Dz. U. poz. 1822).

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Odnosząc się do pytania dotyczącego ubiegania się o kolejną kadencję informuję, że kandydat na stanowisko dyrektora szkoły winien uzyskać co najmniej bardzo dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy. W okresie objętym oceną pracy dyrektora organ sprawujący nadzór pedagogiczny przeprowadził w szkole jedną kontrolę planową dotyczącą zgodności z przepisami prawa organizowania zajęć w grupie do pięciu uczniów lub w formie indywidualnej oraz udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, w wyniku której dyrektorowi szkoły wydano zalecenia.

Ponadto przeprowadzone zostały dwie kontrole doraźne. Jedna z nich wykazała braki w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły nad pracą nauczycieli realizujących zajęcia wspomagające i w ramach projektu „W Kole wiedzy i kompetencji”, w szczególności nad terminami i godzinami spotkań z uczniami oraz w zakresie dokumentowania zajęć w dziennikach.

W wyniku drugiej kontroli doraźnej ujawniono nieprawidłowości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom podczas ich pobytu w szkole – w trakcie zajęć młodzież pozostała bez opieki nauczyciela, a ponadto dyrektor przydzielił sobie godziny ponadwymiarowe bez uzyskania zgody organu prowadzącego, co jest niezgodne z art. 42 ust. 6a ustawy Karta Nauczyciela.

Ponadto w okresie nieobjętym już oceną, przeprowadzona została kolejna kontrola doraźna, w wyniku której ujawniono nieprawidłowość w zakresie zapewniania uczniom bezpieczeństwa podczas jednych z zajęć oraz w zakresie nadzoru pedagogicznego dyrektora nad nauczycielką.

Dyrektorowi szkoły wydano zalecenia oraz określono termin ich realizacji.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (12)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
byly uczen · 23 Maj 2023
Nareszcie komentarze włączone! Murem za Waldkiem
gość · 14 Czerwiec 2023
przecież wiadomo, że Starostwo obecnie "na oszustwie stoi" więc nie ma co spodziewać się po nich uczciwości.
Stefan · 25 Maj 2023
Pan dyrektor 8 lat temu powinien był zapisać się do partii PIS to dziś miał by 6 z oceny .Ryba psuje się od głowy , minister Czarnek prawie rodak lansował program Willa Plus , to wszystko idzie niżej .Władza widzi że zbliżają się wybory więc mamy nowy program ,Stołek Plus .Jak za PZPR , możesz być matołek ale jesteś wiernym komunista to stołek będzie twoj .
Optymatyk · 28 Maj 2023
PiS to jest grupa rekonstrukcyjna PRL, to po kiego zmienialiśmy ustrój, na po jaki ch...j? Nie ma czegoś takiego jak "tryb wredny". Może ten, co to wymyślił, jest takim, a to już inna i mniej interesująca rzecz.
Xyz · 25 Maj 2023
W końcu skończy się kumoterstwo i niewidzenie problemu jak nauczyciel traktuje uczni
Była uczennica liceum · 25 Maj 2023
Murem za Waldkiem!
Xyz · 25 Maj 2023
A jakie są kandydatury ktoś coś w temacie
Papa · 25 Maj 2023
Papa walduś nie można być wiecznym dyrektorem i się z tym pogodz. Dostałeś 4 niestety taka ocena twojej działaności. I ta krzykaczka od angielskiego ze szkoły robią drugi dom. Bardzo dobrze czas na zmiany a może i nauczycieli
Ho ho · 24 Maj 2023
Dwie kontrole doraźne... Był cynk.... Ktoś (Kolega-Koleżanka) robi p. dyr. tzw. przysługę..
rok · 24 Maj 2023
pisowski powiat na czele z emerytem chca wsadzic na stolek swojego pisowskiego nieudacznika
Starosta? · 24 Maj 2023
Żenada i wstyd. Radny posługuje się sfałszowanym dokumentem w kuratorium a Starostwo nadal przeprowadza procedurę konkursową wiedząc o tej sytuacji. Pytanie czy zajmie się tym w ogóle Prokuratura?
Xd · 24 Maj 2023
To ładnie się w tej szkole działo XD $$$
byly uczen · 23 Maj 2023
Nareszcie komentarze włączone! Murem za Waldkiem
Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
1 dzień temu 16,513

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
2 dni temu 58,964 18

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
3 dni temu 13,716 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
3 dni temu 9,470 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
4 dni temu 3,735

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
4 dni temu 1,875

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

R E K L A M A