× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 17.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Czy można otrzymać pożyczkę bez BIK?

Autor: Partner 29 Maj 2023 przeczytasz w ok. 5 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Czy można otrzymać pożyczkę bez BIK?
© partner
(0) | Czytano:
1,459 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

Na każdym kroku można znaleźć oferty kredytów i pożyczek. Firmy ogłaszają się w telewizji, radio i Internecie. Także w skrzynkach pocztowych i na tablicach ogłoszeń można znaleźć zachętę do wzięcia pożyczki. Wiele ofert dotyczy pożyczki bez BIK. 

R E K L A M A
0
Czytano:
1,459 razy
Udostępnij

darzają się sytuacje w życiu, kiedy trzeba pożyczyć pieniądze. Czasami są nieprzewidziane zdarzenia, a innym razem niezbędna jest gotówka, bo pojawiła się jakaś okazja. Wzięcie pożyczki nie musi oznaczać, że ktoś żyje na granicy ubóstwa lub nie ma wystarczających środków do życia. Dodatkowy zastrzyk gotówki może pomóc w załataniu budżetu domowego, dać możliwość zrealizowania wyjazdu marzeń lub po prostu pieniądze przydadzą się na zakup sprzętu do domu. Jedną z możliwości zwiększenia zasobu gotówki są pożyczki bez BIK. Co to dokładnie oznacza?

BIK - Biuro Informacji Kredytowej

Wzięcie pożyczki, wiąże się z udowodnieniem, że ma się zdolność kredytową i nie jest się osobą, która zalega z innymi płatnościami i zadłużeniami. BIK jest to Biuro Informacji Kredytowej, w którym można znaleźć wszystkie dane o osobach, które wzięły kredyt. Dodatkowo można się spotkać też ze skrótem BIG. Jest to Biuro Informacji Gospodarczej. Można w nim znaleźć dokumenty na temat osób, które zalegają ze spłatą zadłużenia. W tym jednak wpisie skupiamy się na pożyczkach bez BIK, które, choć trudne do znalezienia, to jednak są w ofercie na rynku polskim. BIK został utworzony w 1997 roku, aby zabezpieczyć banki i firmy udzielające pożyczek przed nieuczciwymi klientami. Raport dotyczący osoby prywatnej, rolnika czy innego podmiotu można pobrać ze strony za darmo. Wystarczy się zarejestrować i zapoznać się ze szczegółami.

Jak znaleźć firmę oferującą pożyczkę bez BIK?

Na rynku działa bardzo dużo instytucji, które oferują pożyczki. Oczywiście pieniądze pożyczyć można w banku komercyjnym lub spółdzielczym. Są też firmy pożyczkowe, a także kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz pracownicze kasy pożyczkowe. Oprócz tego działają też firmy oferujące pożyczki społecznościowe oraz prywatne. Najczęściej wzięcie pożyczki wiąże się z pełną weryfikacją danych. Zatem raport BIK i raport o niespłacaniu zadłużenia jest najczęściej obowiązkową częścią tego procesu. Są jednak firmy, które udzielają pożyczki bez BIK. Jak można je znaleźć? Najlepiej sprawdzić listę w Internecie. Wszystkie firmy, które nie pobierają raportu BIK, umieszczają taką informację na stronie, a więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem najlepszej oferty. Dobrze też jest zadzwonić do kilku firm i potwierdzić tę deklarację. Może się zdarzyć tak, że pożyczka bez BIK była chwilową promocją, która się skończyła.

Kto może otrzymać pożyczkę bez BIK?

Skoro są firmy oferujące pożyczki bez BIK, to czy każda osoba może ubiegać się o takie środki? W teorii tak, ale w praktyce mogą być pewne wyjątki. Przede wszystkim osoba ubiegająca się o pożyczkę musi być pełnoletnia. Niekiedy warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa, a więc obcokrajowcy mogą mieć problem ze znalezieniem takiej oferty. Wymagane jest oczywiście posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Nawet jeśli komornik zajął część majątku, to przeważnie nie stanowi to żadnego problemu przy otrzymaniu pożyczki. Pieniądze można otrzymać, udając się bezpośrednio do biura firmy lub przez Internet. Wniosek online można złożyć w dowolnym momencie, a wszystkie formalności zajmują niewiele czasu.

Jak znaleźć najlepszą ofertę pożyczki bez BIK?

Ofert firm pożyczkowych jest mnóstwo. Ciężko jest w krótkim czasie porównać wszystkie propozycje i wybrać tę, która będzie najlepsza. Jest jednak rozwiązanie. Można skorzystać z porównywarek ofert finansowych. Jest kilka takich stron, które ułatwiają podjęcie decyzji jak np. https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/. Oczywiście wybrane oferty należy samodzielnie jeszcze porównać. Ostateczna decyzja powinna być podjęta po zapoznaniu się z ilością i wysokością rat, oprocentowaniem czy RRSO. Dobrze jest też przeczytać opinie o danej firmie. Warto też dowiedzieć się, w jakim terminie są wypłacane pieniądze oraz czy nie jest pobierana prowizja od udzielenia pożyczki. Można też sprawdzić, czy jest możliwość wcześniejszej spłaty rat i czy nie wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami. 

Dlaczego warto wziąć pożyczkę bez BIK?

Pożyczki bez BIK są doskonałym sposobem na szybkie podreperowanie budżetu domowego. Nawet osoby zadłużone i mające problem ze spłatą wcześniejszych kredytów mogą otrzymać pieniądze. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można spłacić inne zobowiązania i spokojnie spać. Pożyczki bez BIK są udzielane praktycznie każdemu, a warunki i formalności są sprowadzone do minimum. Wszystko można załatwić przez Internet bez wychodzenia z domu. Dzięki pożyczce można nie tylko spłacić zaległe należności, ale też spełnić swoje marzenia na przykład o rejsie po Morzu Śródziemnym lub wakacjach w tropikach. To świetny sposób na szybki zastrzyk gotówki bez zbędnej papierkowej roboty.

Choć nie każdy lubi pożyczać pieniądze, to dobrze wiedzieć, że można otrzymać pożyczkę bez BIK. Nigdy nie wiadomo, kiedy przydadzą się dodatkowe pieniądze, a pożyczanie od rodziny czy sąsiadów nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej postawić na sprawdzone firmy pożyczkowe, by uniknąć niepotrzebnych napięć w rodzinie czy wśród znajomych. 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wybory 2023
Aleja Milionerów ustawiona na ulicy w centrum Koła
3 godziny temu 3,889 1

Aleja Milionerów ustawiona na ulicy w centrum Koła

Gmina Kościelec
Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół
9 godziny temu 3,187

Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół

Gmina Kościelec
Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku
9 godziny temu 4,019

Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]
1 dzień temu 18,049

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]

Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
2 dni temu 29,844 12

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
3 dni temu 9,572 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów
01 Wrzesień 2023 1,915
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są obowiązkowe lektury szkolne? Sprawdź koniecznie!
01 Wrzesień 2023 5,309
Lifestyle i życie społeczne
W nocy z 30 na 31 sierpnia kumulacja Niebieskiego Księżyca i superpełni
27 Sierpień 2023 4,297
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są niezbędne elementy wyprawki szkolnej?
25 Sierpień 2023 3,349
Lifestyle i życie społeczne
CKE: wiosną 2024 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się 14-16 maja
22 Sierpień 2023 2,357
Lifestyle i życie społeczne
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe
01 Sierpień 2023 2,426