R E K L A M A
Bezchmurnie -1.2

CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 66 proc. punktów z polskiego i 53 proc. z matematyki

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 03 Lipiec 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 66 proc. punktów z polskiego i 53 proc. z matematyki
© PAP
(0) | Czytano:
8,576 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 66 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 53 proc. – podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

R E K L A M A
0
Czytano:
8,576 razy
Udostępnij

Ósmoklasiści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z egzaminu z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) to 66 proc. punktów, z niemieckiego – 53 proc., z rosyjskiego – 68 proc., z francuskiego – 82 proc., z hiszpańskiego – 69 proc. i z włoskiego – 69 proc.

Jak zaznaczono we wstępnej informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wynikach osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty, opublikowanej w poniedziałek przez CKE, są to wyniki uczniów będących obywatelami Polski, którzy rozwiązywali zadania w arkuszach standardowych. Nie uwzględniono w nich wyników ósmoklasistów, którzy zdawali egzamin w terminie dodatkowym w czerwcu.

Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym przeprowadzono 23-25 maja. Przystąpiło do niego ok. 510,4 tys. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej, w tym ok. 13,8 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

Średni wynik z egzaminu z języka polskiego uzyskany przez uczniów z Ukrainy to 45 proc., z matematyki – 37 proc., z języka angielskiego – 46 proc., z języka rosyjskiego – 90 proc.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A


Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu na swojej stronie internetowej. W poniedziałek po godz. 10.00 absolwenci klas VIII szkół podstawowych mogą poznać swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU (aplikacji przygotowanej na zlecenie resortu edukacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki egzaminów państwowych - https://ziu.gov.pl/). Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty otrzymają 6 lipca br.

Egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. (PAP)

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Pożary
Zderzenie dwóch osobówek - jedna stanęła w płomieniach
6 godziny temu 17,206

Zderzenie dwóch osobówek - jedna stanęła w płomieniach

Miasto Koło
Oczekiwane zmiany pogodowe w Kole - prognoza na nadchodzące dni
8 godziny temu 6,451

Oczekiwane zmiany pogodowe w Kole - prognoza na nadchodzące dni

Powiat Kolski
Zbiórka karmy i koców dla zwierząt
9 godziny temu 1,679

Zbiórka karmy i koców dla zwierząt

Kino
Kino w Kole: Looney Tunes Porky i Daffy ratują świat - film dla całych rodzin
10 godziny temu 695

Kino w Kole: Looney Tunes Porky i Daffy ratują świat - film dla całych rodzin

Powiat Kolski
Ile w 2024 roku zarejestrowano egzotycznych zwierząt w powiecie? Sprawdź liczby
10 godziny temu 2,454

Ile w 2024 roku zarejestrowano egzotycznych zwierząt w powiecie? Sprawdź liczby

Miasto Koło
Zbiórka i licytacje dla małej Olgi - razem możemy pomóc!
11 godziny temu 4,470 1

Zbiórka i licytacje dla małej Olgi - razem możemy pomóc!

R E K L A M A