× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Średnie opady śniegu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zasady archiwizacji dokumentów - bezpieczne przechowywanie akt

Autor: Partner 22 Wrzesień 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Zasady archiwizacji dokumentów - bezpieczne przechowywanie akt
© partner
(0) | Czytano:
1,130 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W wielu branżach przechowywanie dokumentów przez określony czas jest konieczne ze względu na obowiązujące przepisy prawne. Często są to bardzo duże ilości informacji, które zarchiwizowane w nieumiejętny sposób mogą być trudne do odszukania. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do profesjonalnej firmy, która ma wypracowane skuteczne procedury i może zagwarantować pełne bezpieczeństwo przechowywania poufnych informacji. Dzięki powierzeniu takich zadań innym osobom możliwe jest skupienie się na najważniejszych aspektach prowadzonej działalności i zachowanie pełnego spokoju umysłu.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,130 razy
Udostępnij

Profesjonalna archiwizacja dokumentów

Żeby archiwum prawidłowo pełniło swoją funkcję, musi być bardzo dokładnie uporządkowane. Dlatego już na samym początku konieczne jest stworzenie czytelnego systemu, który pozwoli na ułożenie dokumentów w zrozumiały dla każdego sposób. Powinny być one łatwe do odnalezienia dla wszystkich pracowników, niezależnie od tego, jakie posiadają kwalifikacje. Archiwizacja dokumentów z naszą firmą jest nieocenionym wsparciem w prowadzeniu biznesu. Procedura, według której postępują nasi pracownicy jest czytelna. Akta są na początku kwalifikowane do kategorii A lub B, następnie zaś dokumentacja jest opracowywana poprzez przyporządkowanie do określonej grupy rzeczowej. Kolejnym krokiem jest jej porządkowanie w segregatory, pudełka lub teczki. Wszystkie akta są następnie dokładnie oznaczane, co umożliwia łatwe odnalezienie poszukiwanych informacji, kiedy nadarzy się taka potrzeba. Pomożemy również w wytypowaniu dokumentacji przeznaczonej do utylizacji, a także jej zniszczeniu zgodnie z normą DIN 66399. Archiwizowanie dokumentów przez naszą firmę pozwoli Państwu oszczędzić czas i przestrzeń w biurze.

W jaki sposób przechowywane są akta?

Warto także rozważyć skorzystanie z usługi przechowywania akt poza siedzibą firmy w archiwum zewnętrznym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Gwarantuje między innymi, że wszystko się będzie odbywało zgodnie z przepisami, w tym RODO. Dokumenty przechowywane są w odpowiednich warunkach, nie ma więc obaw, że ulegną zniszczeniu. W pomieszczeniach panuje prawidłowa temperatura. Budynki są dobrze chronione przed ewentualnym przedostaniem się do środka osób niepowołanych. Dostęp do nich wymaga autoryzacji. Wszystkie pojazdy, które są wpuszczane na teren archiwum muszą przedostać się przez system śluz. Oprócz tego prowadzony jest również wideomonitoring obiektów.  Personel, który sprawuje pieczę nad aktami posiada zaświadczenie o niekaralności, a jego pracę nadzoruje pełnomocnik ds. zintegrowanego systemu jakości i bezpieczeństwa. Po zeskanowaniu dokumentów, są one również dostępne online. Taka formuła umożliwia ich wygodne przeszukiwanie z dowolnego miejsca. Warto zdecydować się na przechowywanie akt z naszą firmą, ponieważ znacząco ułatwia to prowadzenie biznesu i pozwala na skoncentrowanie się na kluczowych aspektach prowadzonej działalności.

 
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
6 godziny temu 184

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
6 godziny temu 124

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
13 godziny temu 1,774

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
13 godziny temu 3,281

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
16 godziny temu 1,786

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,770

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A