× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Średnie opady śniegu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Scena ERGO Hestii na festiwalu Inside Seaside

Autor: PAP 09 Listopad 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Scena ERGO Hestii na festiwalu Inside Seaside
© partner
(0) | Czytano:
633 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Sopocka firma została sponsorem tytularnym Theatre Stage podczas pierwszej edycji nowego festiwalu w gdańskim AmberExpo. Na miejscu ERGO Hestia zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Herzyk, laureatką tegorocznego konkursu Literacka Podróż Hestii oraz wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż.

R E K L A M A
0
Czytano:
633 razy
Udostępnij

Na indoorowym festiwalu zagrają m.in. Milky Chance, Girl in Red, Nothing But Thieves i Tom Odell. Wśród zespołów nie zabraknie także trójmiejskich reprezentantów. Takich jak Trupa Trupa, Immortal Onion x Michał Jan czy Leszek Możdżer.

„Do tej pory aktywnie wspieraliśmy przede wszystkim literatów i artystów sztuk wizualnych. Teraz przyszedł też czas na muzykę - podkreśla Maria Rosa, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz dyrektor Marketingu i PR w ERGO Hestii. - Chcemy być blisko rodzimych artystów, dlatego cieszymy się, że pomimo międzynarodowego charakteru festiwalu, usłyszymy także sporo polskich zespołów. W tym te, które są mocno zakorzenione w trójmiejskiej scenie muzycznej” - dodaje.

Wystawa poświęcona asymetrii

Jednak Inside Seaside to nie tylko muzyka. ERGO Hestia udostępni w AmberExpo wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż. Wystawa to wynik konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione smartfonami. Artyści biorą w nich udział za pośrednictwem Instagrama. Ideą konkursu jest przeniesienie wirtualnej twórczości na jak najbardziej realne ściany polskich galerii sztuki.

Tegoroczna edycja wystawy poświęcona jest asymetrii. Chodzi nie tylko o właściwość obiektów i zdarzeń, ale pojęcie, które można intepretować w plastyczny sposób. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń, jury konkursowe wyłoniło 31 prac, które zostaną zaprezentowane m.in. podczas Festiwalu Inside Seaside.

Dyskusja o literaturze

Na wydarzeniu znajdzie się miejsce dla wszystkich dziedzin sztuki. ERGO Hestia zaprasza także na dyskusję o literaturze w towarzystwie Aleksandry Herzyk, laureatki nagrody Literackiej Podróży Hestii.

To konkurs, który wyróżnia autorów i autorki klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań, napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach. Kapituła wybiera tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej.

Konkurs organizowany jest od 2021 roku przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Fundatorem nagrody dla zwycięzcy jest ERGO Hestia.

Inside Seaside odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Amber Expo, ul. Żaglowa 11. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie festiwalu - https://insideseaside.pl

Źródło informacji: ERGO Hestia

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
5 godziny temu 179

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
6 godziny temu 120

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
13 godziny temu 1,774

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
13 godziny temu 3,277

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
15 godziny temu 1,786

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,770

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A