sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Zakończenie wizyty duszpasterskiej

Zakończenie wizyty duszpasterskiej

15-02-2010 12:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,079 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Zakończenie wizyty duszpasterskiej
Foto:
Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego nastąpiło 28 grudnia 2009 roku, a zakończenie 5 lutego 2010. W kolędowaniu uczestniczyło trzech księży: ks. proboszcz Józef Wronkiewicz oraz ks. Roman Kowszewicz i ks. Maksymilian Skorek.
Parafia pod wezwaniem PKŚ jest jedną z większych w naszym mieście i obejmuje około 3 tyś. rodzin z Kaliskiego Przedmieścia, Starówki i Warszawskiego Przedmieścia. Z reguły parafianie byli miło nastawieni do kapłanów, ale około 13 procent nie przyjęło księdza z różnych powodów.

– Naszych parafian bardzo interesowało życie parafialne. Podpowiadali nam w rozwiązaniu ogrzewania kościoła. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie elektryczne – mówił ks. proboszcz Józef Wronkiewicz.

Na skutek wizyty duszpasterskiej wiele małżeństw nie sakramentalnych, zawarło sakrament małżeństwa w ubiegłym roku, ale tegoroczna wizyta duszpasterska pokazała nowe konkubinaty. Wielu z nich obiecało w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

– Tegoroczne ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą zgodnie z zapowiedzią na wymianę instalacji wodociągowej, a także na wykonanie chodnika na cmentarzu parafialnym. Parafianie jak co roku byli hojni i składali ofiary w miarę swoich możliwości, ale zdarzały się sytuacje, że trzeba było część otrzymanych ofiar zostawić na doraźne potrzeby biednych rodzin – powiedział proboszcz.

W czasie kolędowania kapłani spotykali się z wieloma dowodami życzliwości i radosnego przyjęcia. Zdecydowana większość była przygotowana na przyjęcie księdza, choć zdarzały się przypadki, że ktos nie wiedział o kolędzie, ale mimo zaskoczenie przyjmowali kapłana.

Michał Chojnacki
fot. Kolskie Towarzystwo Przyrodnicze
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~kaja 09-03-2011 18:53
Uważamy,ze takie samo sprawozdanie winno ukazać się w parafii MBC na Bliznej ! Pomimo ,iż było odczytane w kościele. jeszcze to w/w nie zawiera dokładnie kwot i ilu rodzinom w jakiej wysokości została udzielona pomoc a może to tylko tcze gadanie !
| Zgłoś do usunięcia