(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Strajkujący rolnicy dziękują za wsparcie - list do redakcji

Autor: Redakcja e-kolo.pl 1 tydzień temu przeczytasz w ok. 4 min.
Strajkujący rolnicy dziękują za wsparcie - list do redakcji
© Redakcja e-kolo.pl
(1) | Czytano:
6,376 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

9 tego lutego br. w całym kraju odbył się strajk rolników przeciwko planowanym zmianom w unijnych przepisac oraz sprowadzaniu z Ukrainy płodów rolnych. Organizatorzy i uczestnicy za naszym pośrednictwem pragną podziękować wszystkim zaangażowanym. Poniżej cała treść listu do redakcji.

R E K L A M A
1
Czytano:
6,376 razy
Udostępnij

Spis treści

Podziękowania

W związku z przeprowadzonym dnia 09.02.2024 roku na terenie powiatu kolskiego strajkiem rolników chcielibyśmy serdecznie podziękować portalowi e-Koło za publikację na stronie informacji dotyczącej ww. wydarzenia, a także telewizji kablowej w Kole za wyemitowanie reportażu ukazującego w pełni sytuacje i problemy z jakimi boryka się aktualnie rolnictwo - nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej.

Chcielibyśmy również złożyć szczególne podziękowania Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Kole, Straży Miejskiej oraz wszystkim policjantom biorącym czynny udział w zabezpieczeniu przejazdu ciągników rolniczych. To dzięki waszemu zaangażowaniu, a także porozumieniu, jakie wspólnie osiągnęliśmy w kwestii trasy przejazdu, udało się pomimo niesprzyjających tego dnia warunków pogodowych, ograniczyć do minimum utrudnienia w ruchu drogowym.

Dziękujemy też mieszkańcom miasta Koło i wszystkim obecnym tego dnia na jego ulicach za wyrozumiałość i pozytywną energię, którą nam przekazano. Mimo spowolnienia w ruchu drogowym (za który przepraszamy), spotykaliśmy tylko osoby pozytywnie ustosunkowane do naszych działań. Również w Kościelcu spotkała nas miła niespodzianka, kiedy jeden z obserwatorów protestu rozdawał jego uczestnikom jabłka, a syreny strażackie było również słychać na stacji Orlen przed wjazdem do Kościelca. Cieszymy się, że wspieracie polskie rolnictwo i że jesteście z nami w tym trudnym czasie.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Ja jako organizator protestu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odzewem i solidarnością, jaką wykazaliśmy się my - rolnicy, optymistyczne założenia to było 50 - 70 traktorów (decyzja o proteście była spontaniczna, a sama organizacja zajęła tylko 48 godzin). Jednak dobra energia towarzyszyła nam od samego początku, wyglądało na to, że wszyscy mieli świadomość, iż sytuacja wymaga takiej właśnie postawy. Według szacunków, tego dnia przez miasto przejechało około 350 ciągników rolniczych, co jest naprawdę imponującą liczbą, chyba nie odnotowaną do tej pory na naszym terenie. W związku z powyższym dziękuję głównym bohaterom tego wydarzenia – rolnikom z gminy Babiak, Osiek Mały, Kłodawa, Chodów, Przedecz, Grzegorzew, Koło, Kościelec, Dąbie, Olszówka, a także obecnym rolnikom z powiatu konińskiego. Wśród protestujących poruszały się również pojazdy firm, które bezpośrednio współpracują z nami - rolnikami. Frekwencja była naprawdę niesamowita i jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego, jak udało nam się zjednoczyć i walczyć ramię w ramię.

Podziękowania należą się również Michałowi Jurkiewicz i jego rodzinie za zorganizowanie cateringu oraz Jarosławowi Łukasik za zorganizowanie i udostępnienie placu, gdzie spokojnie po proteście mogliśmy się spotkać i zjeść ciepły posiłek.

Na zakończenie chcielibyśmy wszystkich zapewnić, że będziemy nadal walczyć o to, aby na naszych stołach była tylko zdrowa żywność, wyprodukowana zgodnie z normami europejskimi, bez GMO i z wiadomego źródła pochodzenia. Musimy pamiętać, że najlepszy i najtańszy produkt, to ten pochodzący bezpośrednio od lokalnego producenta. Nie godzimy się, żeby chora polityka Unii Europejskiej (FIT FOR 55 i Europejski Zielony Ład) doprowadziła do tego, że już niedługo będziemy pracować tylko po to, aby zapłacić rachunki za energię, czy zakupić sztuczną żywność wyprodukowaną w probówce z dodatkiem chrząszczy. Jest to niespotykana polityka - tylko mieszkańcy Europy mają narzucany obowiązek ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do 2030 r. aż o 55% - to oznacza zmniejszenie produkcji min. mięsa , mleka, zboża, natomiast reszta świata z uśmiechem nas obserwuje żyjąc, rozwijając się i produkując (min. żywność) na własnych zasadach, nie mających nic wspólnego z tymi normami, które są nam narzucane. Powstałe u nas w ten sposób deficyty żywności prędzej czy później będą uzupełniane z krajów spoza Unii Europejskiej i znajdą się na naszych stołach – my musimy stracić, żeby ktoś mógł na nas zarobi

Z wyrazami szacunku - uczestnicy protestu i organizator Michał Górnik.

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
popieram protest · 1 tydzień temu
Murem za rolnikami!!!
Miasto Koło
Z OSTATNIEJ CHWILI: Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
4 godziny temu 22,692 4

Z OSTATNIEJ CHWILI: Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
15 godziny temu 11,455 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
1 dzień temu 7,398 1

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
1 dzień temu 3,319

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
1 dzień temu 1,598

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

Polityka
Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych
1 dzień temu 8,614 32

Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz