Częściowe zachmurzenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile kosztują korepetycje w Warszawie?

Autor: Partner 23 Luty 2024 przeczytasz w ok. 5 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Ile kosztują korepetycje w Warszawie?
© partner
(0) | Czytano:
1,320 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

W dzisiejszych czasach rodzice powierzają przygotowanie i pomoc swojemu dziecku w edukacji osobom trzecim. Potrzeba szczególnie zwiększyła się w czasie trwania światowej pandemii, gdy uczniowie zamknięci w domach zaczęli borykać się z większymi problemami we własnej edukacji.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,320 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Z tego właśnie powodu korepetycje, które są typem zajęć, w których to korepetytor spotykając się z uczniem ma możliwość wytłumaczenia mu problematycznych zagadnień, przygotowania go do ważnego testu czy poszerzenia jego wiedzy na dany temat, są obleganą i aktualnie bardzo potrzebną formą pozaszkolną na rynku pracy.

Oczywistym jest, że wraz z wprowadzeniem kolejnej opcji prowadzenia zajęć - formy zdalnej oraz zwiększonego popytu na korepetytorów, ceny za zajęcia są zmienne, często mocno zawyżone w większych miastach. Ale czy rzeczywiście tak jest? Poniższy artykuł analizuje, czy rzeczywiście w wielkim mieście takim jak Warszawa spotkać można się jedynie z wysokimi opłatami za tego typu usługi, czy jednak dostępne są również oferty ze standardowymi stawkami, porównywalnymi do innych miejsc.

Przegląd cen korepetycji w Warszawie

Jak zostało wspomniane wyżej, spodziewanymi stawkami za korepetycje w Warszawie są te ogromnie wysokie, przewyższające dostępne w Polsce średnie oferty cenowe. Jednak, analizując ceny za zajęcia z matematyki w stolicy na platformie BUKI, oscylują one w szerokim przedziale cenowym. Ceny za pełną godzinę lekcji po ustawieniu filtru na korepetycje z matematyki warszawa zaczynają się już od 40 a kończą aż na kwocie 300 złotych. Oczywiście ta rozbieżność związana jest z wieloma czynnikami, takimi jak lokalizacja zajęć, ich forma czy indywidualne ustalenia nauczyciela prowadzącego.

Czynniki wpływające na koszt

Stawki cenowe w tak dużym mieście w przedziale od tak niskiej kwoty po znacząco wysokie jak na tego typu usługę zależne są od wielu czynników. Mogą to być czynniki zewnętrzne niezależne od ustalającego (ceny za paliwo, płaca minimalna) oraz faktory ustalane indywidualnie przez każdego prowadzącego. Poniżej wypunktowane główne składowe cen korepetycji w Warszawie:

  • Lokalizacja – w zależności od miejsca prowadzenia zajęć – centrum Warszawy bądź obrzeża miasta, cena może się różnić. Związane jest to m.in. ze staniem w korkach w sercu stolicy, cenami paliwa, czy czasem na dojazd korepetytora.

  • Forma zajęć – to, czy to korepetytor dojeżdża do ucznia, czy działa to w drugą stronę również ma wpływ na cenę. Gdy nauczyciel musi jeździć między różnymi miejscami w celu prowadzenia zajęć z pewnością stawka będzie większa z powodu doliczenia kosztów dojazdu.

Do tego dochodzą również standardowe czynniki takie jak wykształcenie korepetytora, jego doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, zakres materiału który obejmują korepetycje, referencje danego korepetytora napędzające zainteresowanie jego osobą oraz forma lekcji (stacjonarne bądź online).

Porównanie ofert różnych korepetytorów

Ofert na rynku związanych z prowadzeniem korepetycji jest wiele. W celu wyszukania najlepszej dla siebie oferty również pod względem budżetowym, należy wcześniej dokonać odpowiedniego researchu i porównań oferty dla nas atrakcyjne. Poniżej zestawienie ogłoszeń kilku korepetytorów oferujących korepetycje z matematyki w Warszawie dostępnych na stronie BUKI.

  • Poniżej znajduje się najniższa oferta korepetycji w Warszawie, która wynosi 40 złotych za 60 minut zajęć. Zauważyć można, że prowadzący zajęcia mimo swojego wykształcenia, nie posiada wysokiego doświadczenia w nauczaniu uczniów oraz na stronie nie możemy znaleźć opinii ludzi na temat działalności Pana Łukasza B.

Mimo tych aspektów, taka cena tym bardziej przy dojeździe do uczniów jest ofertą atrakcyjną chociażby do spróbowania

  • Poniższy przypadek jest ofertą z najwyższą ceną dostępną za korepetycje z matematyki w Warszawie. W tym przypadku u Pani Barbary M. widoczne jest wysokie wykształcenie w dziedzinie matematyki, wystawione na stronie pozytywne opinie od swych uczniów oraz duże doświadczenie w edukowaniu. Jest to z pewnością oferta dla uczniów, którzy chcą kompleksowo poznać problematyczne zagadnienie oraz będących w stanie przeznaczyć na to większy budżet.

  • Pan Łukasz P. oferuje zajęcia za optymalną stawkę 120 złotych za pełną godzinę lekcji. Wszelkie informacje dodatkowo zweryfikowane są przez platformę, dzięki czemu korepetytor figuruje jako ‘Sprawdzony korepetytor’. Również opinii świadczą o rzetelnych informacjach i wysokiej kompetencji nauczyciela.

Rekomendacje dotyczące wyboru optymalnej opcji cenowej

Powyższe przykłady wskazują, że duże miasto wcale nie łączy się z ogromnymi wydatkami w usługach związanych z edukacją. Ważne jest jednak, aby wyszukać odpowiednią dla siebie ofertę, w zależności od naszego poziomu, potrzeb, preferencji co do lokalizacji oraz budżetu, jaki możemy na to przeznaczyć. Przed podjęciem tej istotnej decyzji o wyborze oferty korepetycji z matematyki w Warszawie należy rozważyć wcześniej poruszone kwestie, takie jak osobiste potrzeby, możliwości dojazdowe, czas oraz indywidualny budżet, który jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. Warto pamiętać, że na przykład przygotowanie do egzaminów takich jak matura, czy egzamin ósmoklasisty będzie wiązać się z większymi kosztami a co za tym idzie – uczniowie powinni nastawić się na większy wydatek. Jeżeli natomiast korepetycje oparte mają być na podstawowym materiale, bez problemu znajdzie się odpowiednia oraz co ważne rzetelna oferta w niższym przedziale cenowym.

Podsumowanie

Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego korepetytora z matematyki w Warszawie z pewnością będzie sprawiać pewną trudność ze względu na ilość ofert na rynku oraz rozbieżności cen. Wystarczy jednak na spokojnie przeszukać dopasowane do siebie oferty oraz wybrać tę odpowiednią pamiętając, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i oferty, mimo że w Warszawie, mogą mieć niską wartość cenową.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
7 godziny temu 745

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
8 godziny temu 1,010

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
9 godziny temu 8,010

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
11 godziny temu 6,472 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
11 godziny temu 648

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
11 godziny temu 888 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A