Pochmurno 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Co warto wiedzieć na temat cloud native?

Autor: Pracuj.pl 27 Marzec 2024 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Co warto wiedzieć na temat cloud native?
© pracujpl
(0) | Czytano:
623 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Trudno byłoby sobie wyobrazić współczesną rzeczywistość bez rozwiązania IT, jakim jest chmura obliczeniowa. Technologia cloud computing na stałe zagościła w życiu milionów użytkowników smartfonów i komputerów, aplikacji webowych oraz mobilnych. Z pojęciem chmury obliczeniowej łączy się również termin: cloud native. Co warto o nim wiedzieć i czego dotyczy? Poznaj odpowiedzi.

R E K L A M A
0
Czytano:
623 razy
Udostępnij

Cloud native: co to jest?

Pojęcie cloud native można tłumaczyć dwojako. Z jednej strony, oznacza ono natywne technologie chmurowe, projektowane z myślą o aplikacjach i systemach, opartych na chmurze obliczeniowej. Z drugiej strony, cloud native można również interpretować jako metodologię lub podejście do zarządzania rozwiązaniami chmurowymi. W tym nowym podejściu liczy się wyłącznie możliwość sprawnego zarządzania aplikacjami, utrzymanie bezpieczeństwa danych i elastyczne dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb.

Aplikacje i rozwiązania cloud native wyróżnia to, że świetnie współpracują zarówno z chmurami prywatnymi, jak i publicznymi. Kolejną ich cechą charakterystyczną jest możliwość rozwijania pojedynczych, wybranych funkcjonalności. Firmy nie muszą zatem w całości modyfikować oprogramowania za każdym razem, gdy zaistnieje potrzeba wprowadzenia drobnych zmian. W modelu cloud native wszystkie usługi chmurowe stanowią autonomiczne systemy, którymi można łatwo zarządzać i przekształcać według własnych potrzeb.

Branża IT potrzebuje specjalistów cloud native

Technologia i podejście cloud native zyskały zwolenników na całym świecie. Na globalnych rynkach rośnie zapotrzebowanie na doświadczonych cloud native inżynierów. Firmy IT stale poszukują ludzi na stanowiska, takie jak: Cloud Data Engineer, DevOps Engineer, Cloud Security Engineer czy Cloud Architect. Jak więc widzisz, perspektywy rozwoju w tej branży są bardzo szerokie i szybko znajdziesz ofertę pracy przy projektach cloud native.

Odwiedź the:protocol i przejrzyj nowe oferty pracy w IT!

Korporacje i start-up`y często zmagają się z brakiem specjalistów, zajmujących się projektowaniem, optymalizowaniem i wdrażaniem rozwiązań cloud native. Na liście najbardziej poszukiwanych pracowników są osoby z wykształceniem wyższym informatycznym, biegle posługujące się językiem angielskim. Mile widziani są zwłaszcza inżynierowie znający tematykę cloud-native, platformy typu Kubernetes i mechanizmy konteneryzacji.

Jakie są zalety cloud native?

Cloud native jest bez wątpienia jedną z najprężniej rozwijających się koncepcji branży IT i cloud computing. Dlaczego cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem firm? Dzięki niej można przetwarzać dane w sposób bezpieczny, w pełni zautomatyzowany i ciągły, bez dodatkowych kosztów i przestojów.

Szukasz atrakcyjnej pracy? Wejdź na: https://www.pracuj.pl/!

Rozwiązania cloud native zapewniają też pełną niezależność użytkowników (firm, czy też instytucji) od dostawców zewnętrznych. Większość usług opiera się na ogólnodostępnym oprogramowaniu typu open source. Rozwój cloud native ma jeszcze jedną zaletę: wiąże się z nim szybki wzrost miejsc pracy w firmach, dostarczających systemy i rozwiązania chmurowe.

Podsumowanie

Koncepcja cloud native cieszy się obecnie bardzo dużym uznaniem inwestorów i przedsiębiorców. To technologia przyszłości, która zapewnia firmom niezależność, a pracownikom IT stwarza wiele możliwości zawodowego rozwoju. Na rynku wciąż rośnie zapotrzebowanie na kadrę inżynierską, wyspecjalizowaną w projektowaniu i testowaniu natywnych aplikacji chmurowych.

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/tester-manualny-a-automatyzujacy-czym-roznia-sie-te-sciezki

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Dawno temu
Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników
4 godziny temu 251

Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników

Inne
Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]
5 godziny temu 1,951

Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]

Miasto Koło
1 maja - Kolska Majówka
5 godziny temu 2,779

1 maja - Kolska Majówka

Miasto Koło
Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców
6 godziny temu 2,518

Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców

Powiat Kolski
Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów
7 godziny temu 1,851

Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów

Powiat Kolski
Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz
17 godziny temu 17,748 3

Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz

5 godziny temu 2779
R E K L A M A