Słonecznie 25
Popularne tagi:

Koszt wysyłki i ubezpieczenia dużych paczek - oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Autor: Partner 10 Kwiecień 2024 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Koszt wysyłki i ubezpieczenia dużych paczek - oto wszystko, co musisz wiedzieć!
© freepik.com
(0) | Czytano:
537 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Przedsiębiorcy mają wysyłkę dużych paczek w małym palcu, ale dla osób prywatnych potrafi stanowić problem. Istnieje limit wagi, powyżej którego trudno znaleźć kuriera chętnego do transportu. Pakowanie większych przedmiotów również nie jest łatwe. Dowiedz się, jak przebiega wysyłka dużych paczek u profesjonalistów.

R E K L A M A
0
Czytano:
537 razy
Udostępnij

Sklepy meblowe zazwyczaj mają sprawdzone metody wysyłki, ale co kiedy chcesz urządzić się tanim kosztem i zamówić meble z drugiej ręki? Przy zestawie wyposażenia dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy przeprowadzkowej, ale pojedynczym produktem może zająć się kurier. Jednak nie wszyscy przewoźnicy przyjmują przesyłki powyżej 50 kg. Sprawdź, co musisz wiedzieć o nadawaniu paczek wielkogabarytowych.

Od czego zależy koszt przesyłki wielkogabarytowej?

Coraz częściej nadanie dużej paczki jest bardziej opłacalne niż wynajęcie ekipy do transportu mebli. Konkurencja w branży kurierskiej jest ogromna, dlatego kurierzy rozszerzają ofertę o nietypowe usługi. Niektórzy przewoźnicy przyjmują paczki o wadze do 70 kg bez dodatkowych opłat.

Koszt przesyłek wielkogabarytowych, tak jak wszystkich innych, zależy od wagi i wymiarów. Ceny różnią się pomiędzy poszczególnymi firmami kurierskimi, których masz do wyboru coraz mniej wraz ze wzrostem ciężaru pakunku. Czasem bardziej opłacalne jest nadanie paczki paletowej. Przedmiot musisz umieścić na palecie, którą o wiele łatwiej transportować kurierowi.

Oznaczenie paczki jako niestandardowej potrafi automatycznie zwiększyć cenę bez względu na wymiary. Do tej kategorii należą również lżejsze przesyłki, które posiadają nieregularne kształty czy wymagają większej uwagi. Jeśli planujesz nadać nietypową paczkę, zawsze lepiej upewnić się, do jakiej kategorii zaliczy ją kurier.

Znajdź kuriera od dużych gabarytów w korzystnej cenie

Zapakowanie przesyłki wielkogabarytowej jest wystarczająco trudne. Warto ułatwić sobie pozostałe etapy, w tym znalezienie kuriera – postaw na wysyłkę dużych paczek z Ship Center.

Najlepiej zmierzyć i zważyć przesyłkę zaraz po zapakowaniu. Nie próbuj zaniżać wymiarów. Kurier może przyjechać nieprzygotowany na przetransportowanie dużej paczki, co poskutkuje odmową jej przyjęcia i dodatkową opłatą.

Na stronie możesz również zamówić przesyłkę paletową. Jej cena jest wyższa, ale użycie palety zwiększa wygodę transportu i bezpieczeństwo. Stanowi idealne rozwiązanie, kiedy chcesz nadać nieporęczny mebel czy większą liczbę mniejszych przedmiotów. Wystarczy, że ściśle ułożysz je na palecie i wielokrotnie owiniesz folią stretch.

Paczki wielkogabarytowe – dlaczego ubezpieczenie jest ważne?

W temacie bezpieczeństwa warto wspomnieć o ubezpieczeniu paczki. Meble czy sprzęt AGD nie należą do tanich produktów. Standardowe ubezpieczenie zawarte w cenie wysyłki nie pokryje ewentualnych szkód wynikłych np. z upuszczenia ciężkiego pakunku.

Wystarczy zapłacić kilkanaście złotych więcej, aby ubezpieczyć produkt w całości. Duże paczki rzadko ulegają zagubieniu, ale tego typu sytuacje również podlegają ubezpieczeniu. Pamiętaj o prawidłowym zaadresowaniu przesyłki i umieszczeniu etykiety w widocznym miejscu. Szanse na zgubienie paczki będą mniejsze.

Nadanie przesyłki wielkogabarytowej nie musi wymagać dużego wysiłku. W kilka chwil znajdziesz kuriera z najlepszą ofertą i zamówisz przyjazd pod drzwi. Twoim obowiązkiem jest zabezpieczenie zawartości, od którego w dużym stopniu zależy powodzenie dostawy.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Powiat Kolski
Konferencja: Standardy ochrony małoletnich
2 godziny temu 450

Konferencja: Standardy ochrony małoletnich

Gmina Kłodawa
Zaproszenie do udziału w V Biegu Kłodawskiego Święta Soli 2024
3 godziny temu 883

Zaproszenie do udziału w V Biegu Kłodawskiego Święta Soli 2024

Powiat Kolski
Eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku
3 godziny temu 592

Eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku

Powiat Kolski
Sprawdź czy Twój pojazd nie zostanie wyrejestrowany po 10 czerwca! Sprawdź w wyszukiwarce
4 godziny temu 2,336

Sprawdź czy Twój pojazd nie zostanie wyrejestrowany po 10 czerwca! Sprawdź w wyszukiwarce

Powiat Kolski
Uwaga! Ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla powiatu kolskiego
4 godziny temu 4,776

Uwaga! Ostrzeżenie meteo drugiego stopnia dla powiatu kolskiego

Miasto Koło
Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Kole!
14 godziny temu 4,875

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Kole!

R E K L A M A