Koniec maja to dla wielu rodzin intensywny czas. Przygotowania do Dnia Dziecka, ostatnie tygodnie szkoły, organizacja wyjazdów i codzienna logistyka – wszystko to sprawia, że rodzice często odkładają większe zakupy na weekend.
Niedziela 1 czerwca 2025 roku nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że większość dużych sklepów, galerii handlowych oraz sieciowych marketów będzie zamknięta.
To ważna informacja zwłaszcza dla rodziców planujących zakupy prezentów na Dzień Dziecka czy uzupełnienie domowych zapasów. W tę niedzielę zakupy będzie można zrobić jedynie w:
sklepach, gdzie sprzedaż prowadzi właściciel,
wybranych punktach na stacjach benzynowych,
aptekach, cukierniach i piekarniach,
sklepach zlokalizowanych na dworcach i lotniskach.
Jeśli więc weekendowe zakupy to stały punkt Twojego planu, lepiej przełóż je na sobotę lub zaplanuj z wyprzedzeniem na jedną z najbliższych niedziel handlowych.
29 czerwca 2025 – idealna na zakupy wakacyjne,
31 sierpnia 2025 – ostatni dzień wakacji i gorący okres szkolnych zakupów,
7 grudnia 2025 – początek zakupowego szczytu przed świętami,
14 grudnia 2025 – kolejna okazja na grudniowe prezenty i dekoracje,
21 grudnia 2025 – ostatnia niedziela przed Bożym Narodzeniem.