sim
bricomarche
Wiadomości Sport Turniej młodzików

Turniej młodzików

01-03-2010 09:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,116 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Turniej młodzików
Foto:
W kolskiej hali sportowej im. Agaty Mróz–Olszewskiej w minioną sobotę rozegrano turniej piłkarski młodzików młodszych o puchar burmistrza miasta Koła. Zaszczytne trofeum zdobyli piłkarze z Victorii Września którzy wygrali wszystkie pojedynki. W zawodach udział wzięły: dwie drużyny kolskiej Olimpii oraz zespoły z Sokoła Kleczew, Górnika Konin i Victorii Września. Pierwsze miejsce zajęła Września – 12 punktów (wszystkie mecze wygrane), drugie przypadło Sokołowi Kleczew – 9 punktów ( 1 porażka), trzecią lokatę wywalczyli młodzicy z Olimpii I – 6 punktów (2 porażki), czwarte Olimpia II – 3 punkty (jedno zwycięstwo) i piąte ostatnie miejsce zdobyli piłkarze z Konina – 0 punktów (wszystkie mecze przegrane).
Bezsprzecznie najlepszą drużyna była ekipa z Wrześni która strzeliła swym przeciwnikom aż 29 bramek tracąc tylko 2 gole.

Na tle zwycięskiej drużyny dobrze zaprezentowali się młodzicy z Olimpii I, którzy grali przyjemnie dla oka, ale mało skutecznie. Gdyby wykorzystali stworzone sytuacja to niewątpliwie uplasowałaby się oczko wyżej. Drugi zespół miał za zadanie zdobyć doświadczenie piłkarskie, poradzić sobie z tremą, obyć się w tego rodzaju turniejach. Najsłabsza w Olimpii II była linia defensywna (z wyjątkiem bramkarza Michała Bąkowskiego) która pozwoliła sobie zaaplikować aż 25 goli.

– Turniej został zorganizowany przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koninie, a puchar zwycięskiej ekipie wręczył prezes Olimpii Przemysław Galiszkiewicz w towarzystwie koordynatora OZPN ds. młodzieży Wiesława Tomaszewskiego. W zawodach w każdej ekipie byli wybijający się zawodnicy z których w przyszłości kluby będą miały pociechę – powiedział Mariusz Wilanowski szkoleniowiec Olimpii.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!