sim

Wiadomości Na sygnale Zrób przegląd motoroweru

Zrób przegląd motoroweru

04-03-2010 07:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,177 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Zrób przegląd motoroweru
Foto:
Za oknami coraz cieplej więc i na ulicach miasta zaobserwować można wzmożony ruch motorowerów i motocykli. Z tej okazji Komenda Powiatowa Policji w Kole przypomina wszystkim posiadaczom motorowerów, które zarejestrowane są dłużej niż 3 lata o obowiązku przedstawienia ich do badania technicznego. Zmiana przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadzona w 2009 roku nakłada na ich właścicieli taki obowiązek. Zbliżająca się wiosna spowoduje wzmożony ruch tego rodzaju pojazdów. Kolscy policjanci już rozpoczęli kampanie informacyjną.
Z dniem 22 września 2009 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 97 z 2009 roku, poz. 802). Nowelizacja ta wprowadziła istotne zmiany dla posiadaczy motorowerów, między innymi tą cytowaną poniżej:

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

PRZYPOMINAMY: właściciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie zmiany ustawy, czyli do 22 września 2010 r.

Wprawdzie do września jest jeszcze sporo czasu ale my już dziś przypominamy o tym obowiązku. Z nadejściem wiosny warto sprawdzić nasze pojazdy i nie czekając do ostatniej chwili udać się z nimi na badanie. Policjanci przy okazji kontroli drogowych podczas codziennej służby będą rozmawiać z właścicielami jednośladów o nowych przepisach. Aby informacja trafiła do jak największej liczby osób Wydział Ruchu Drogowego skieruje pisma przypominające do wszystkich jednostek samorządowych na terenie powiatu kolskiego,które następnie w formie okólników powiadomią mieszkańców w sołectwach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~junak 04-03-2010 09:49
No to teraz ciężko będzie ze 125/50 ;>
| Zgłoś do usunięcia