sim
naturhouse
Wiadomości Na sygnale Wydarzenia minionego tygodnia KP PSP w Kole

Wydarzenia minionego tygodnia KP PSP w Kole

05-03-2010 10:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,270 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wydarzenia minionego tygodnia KP PSP w Kole
Foto:
Statystyka zdarzeń od 26.02 do 05.03.2010 r. 26.02.2010 Olszówka Gm. Olszówka – zalana piwnica Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu miejsca działań. Strażacy wypompowali wodę z piwnicy budynku gospodarczego zalanej w wyniku roztopów. Zalanie piwnicy przez wodę z roztopów.
27.02.2010
W miejscowości Daniszew, gm Kościelec
VW Transporter wypadł z drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SLRt 1/2,5, ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Kierujący samochodem VW Transporter o własnych siłach opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Samochód znajdował się poza jezdnią na pobliskim polu. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji. Osobie poszkodowanej ratownicy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Osoba poszkodowana nie odniosła żadnych obrażeń zewnętrznych jedynie pan Staszczyk Paweł uskarżał się na ból głowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu pogotowia ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano temu zespołowi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.
Uszkodzeniu uległ dach i bok samochodu. Niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

01.03.2010
Przyjęto zgłoszenie o drzewie przewróconym na linię energetyczną w m. Leszcze 9 gm. Kościelec
. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Pracownicy Pogotowia Energetycznego będący na miejscu zdarzenia wyłączyli zasilanie linii napowietrznej na którą oparło się drzewo. Na czas prac związanych z usunięciem drzewa wstrzymano ruchu na drodze Białków Kość. - Daniszew. Ratownicy z kosza podnośnika za pomocą piły spalinowej usunęli przewrócony konar drzewa.
Uratowano przed zerwaniem napowietrzną linię energetyczną składającą się z 4 linek. Uschnięte drzewo zostało przewrócone na linię energetyczną przez silny wiatr.

01.03.2010
Przyjęto zgłoszenie o nastawce metalowej zwisającej z komina kotłowni CKR w Powierciu Gm. Koło.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Ratownicy po rozstawieniu podnośnika pracując z kosza na wysokości ok. 12 m. odcięli przechylony wsad kominowy(przy pomocy nożyc do metalu), który zagrażał przechodzącym uczniom i pracownikom szkoły. Prawdopodobną przyczyną uszkodzenia wsadu kominowego był silny wiatr.

4.03.2010 r.
Plama oleju po kolizji drogowej – Powiercie

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Następnie ratownicy usunęli plamę oleju powstałej po kolizji drogowej przy pomocy pumexu oraz neutralizatora. Zdarzenie bez strat. Plama oleju powstała po kolizji drogowej.

4.03.2010 r.
Pożar trawy – Łęka

Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Następnie strażcy przy pomocy tłumnic zgaśli palącą się suchą trawę. Zdarzenie bez strat. Zaprószenie ognia przez osobę nieznaną

4.03.2010 r.
Pożar trawy przy lesie Kazubek

Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Następnie ratownicy ugasili palącą się trawę korzystając z szybkiego natarcia .Pożar bez strat. Zaprószenie ognia przez osobę nieznana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!