sim
kol-net
Wiadomości Pożary Informacja tygodniowa KP PSP w Kole

Informacja tygodniowa KP PSP w Kole

12-03-2010 09:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,500 | Komentarzy: 0
Informacja tygodniowa KP PSP w Kole
Foto:
zacisze
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole w dniach od 5 do 11 marca 2010 roku odnotowała następujące zdarzenia:
05.03.2010 r.

PSK w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na wiadukcie w m. Emilewo Gm. Grzegorzew. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren działań. Droga krajowa nr 2 była nieprzejezdna, ponieważ pojazdy stały na środku jezdni. Strażacy odłączyli akumulatory, oraz zajęli się rannym traktorzystą Osoba ta została zabrana przez zespół Pogotowia Ratunkowego i przewieziona do szpitala w Kole. Pozostałe osoby podróżujące samochodem marki Citroen odmówiły przyjęcia pomocy medycznej Ponadto ratownicy przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego będącego na wyposażeniu samochodu SLRt z JRG Koło rozpięli traktor od rozrzutnika, który został odholowany przez służbę drogową. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów ratownicy przystąpili do oczyszczenia nawierzchni drogi z płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych środków transportu przy użyciu sorbentów. W Citroenie uległ uszkodzeniu przód, natomiast w zestawie traktor z rozrzutnikiem został uszkodzony doszczętnie traktor.

06.03.2010 r.

Dąbie, ul. Łęczycka
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy stwierdzili, że nie ma osób uwięzionych w samochodach oraz brak jest osób poszkodowanych. Odcięto prąd z akumulatorów w obu pojazdach oraz usunięto plamę oleju powstałą w wyniku wypadku przy użyciu sorbentu.

Koło, ul. Mickiewicza
Powiatowe Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców budynku, że pali się budynek wielorodzinny.Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań.Przeprowadzili rozpoznanie w wyniku którego stwierdzili, że zapaleniu uległa sadza w jednym z przewodów kominowych. Następnie dokonali oględzin zewnętrznych komina na strychu wewnątrz budynku. Wykorzystując podnośnik SHD-24 dostali się na dach budynku i zabezpieczyli komin sitem kominowym. Właściciel nie posiadał aktualnego przeglądu kominiarskiego. Właściciel został ukarany mandatem karnym.
Zdarzenie bez strat.

Brdów Gm. Babiak
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SLRt 1/2,5 zabezpieczono teren prowadzenia działań. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku drogowym udział brały dwa samochody osobowe, które znajdowały się na jednym pasie jezdni. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol Policji oraz kierowca samochodu HONDA twierdził, że nie odniósł obrażeń i odmówił przyjęcia kwalifikowanej pomocy medycznej. Na miejscu nie było kierującego oraz pasażera samochodu Mitsubishi, którzy odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani przez postronne osoby do miejscowego ośrodka zdrowia. Pogotowie ratunkowe po dojeździe na miejsce wypadku zostało skierowane do ośrodka, w którym znajdowały się osoby poszkodowane. Ratownicy odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach i usunęli przy pomocy sorbentu "Pumeks" plamę płynów eksploatacyjnych powstałą na jezdni.
Uszkodzeniu uległy przody samochodów osobowych.

08.03.2010 r.

W miejscowości Dzierzbice Gm. Chodów doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Po przybyciu na miejsce ratownicy OSP Kłodawa zabezpieczyli teren prowadzonych działań. W wyniku rozpoznania ustalili, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody: - osobowy marki Suzuki samochód ciężarowy marki Scania Następnie ratownicy OSP Kłodawa przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolnili jedną osobę uwięzioną w samochodzie osobowym marki Suzuki i przekazali poszkodowaną (przytomną) lekarzowi pogotowia ratunkowego. Na miejscu wypadku była policja i pogotowie ratunkowe. Ratownicy zneutralizowali plamę oleju oraz sprzątnęli jezdnie z resztek rozbitych pojazdów.
Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy marki Suzuki oraz przedni zderzak samochodu ciężarowego Scania. Straty ok 5 tys.

09.03.2010 r.

Przyjęto zgłoszenie o palących się śmieciach w m. Straszków Gm. Kościelec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci w śmietniku wolnostojącym znajdującym się na przystanku PKS. Zdarzenie bez strat.

Przyjęto zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego marki Renault w m. Dzierawy gm. Koło. Po przyjeździe na miejsce pożaru zastępu GBA i GCBA zabezpieczono teren działań. Następnie strażacy podali dwa prądy piany ciężkiej na palącą się komorę silnika, oraz odłączyli akumulatory. Spaleniu uległa instalacja elektryczna i osprzęt silnika w samochodzie ciężarowym marki Renault Magnum. Pożar nie przeniósł się do wnętrza kabiny pojazdu ciężarowego.

Przyjęto zgłoszenie od Dyspozytora Policji w Kole z prośbą o pomoc w otwarciu mieszkania na ul. Kajki w Kole. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Następnie po konsultacji z funkcjonariuszami Policji w Kole wykorzystując łom i narzędzie hydrauliczne do wyważania drzwi otwarli mieszkanie na Kajki, w którym przebywał mężczyzna odmawiający wpuszczenia funkcjonariuszy Policji.

Kłodawa, ul. Poznańska
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy OSP Kłodawa zabezpieczyli teren prowadzonych działań. W toku rozpoznania stwierdzono, że pali się opuszczony budynek drewniany, przeznaczony do rozbiórki. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu na palący się budynek. Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel. Zdarzenie bez strat.

10.03.2010 r.

Koło ul. Toruńska – pies uwięziony w Studni.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono miejsce działań. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w studni znajduje się żywy pies. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli po drabinie przystawnej do studni. Przy pomocy urządzeń pomiarowych sprawdzono zawartość tlenu oraz obecność substancji niebezpiecznych. Urządzenia pomiarowe nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych, zawartość tlenu w normie. Psa wydobyto i przekazano patrolowi Straży Miejskiej w Kole. Miejsce zdarzenia przekazano D-cy zmiany ochrony Saint Gobain Abrassives.

Koło Błonia przy Warcie. – pożar suchej trawy.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu miejsca działań strażacy ugasili pożar suchej trawy na błoniach przy rzece Warcie w okolicy Liceum Ekonomicznego w Kole.
Zdarzenie bez strat.

11.03.2010 r.

Koło ul. Broniewskiego- uwięziona osoba w mieszkaniu
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy JRG Koło zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Przy pomocy SHD weszli do mieszkania przez okno balkonowe. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że mieszkanie jest w trakcie remontu. W remontowanym zatrzaśniętym pomieszczeniu łazienki znajdowała się kobieta lat 70. Z wywiadu przeprowadzonego z osobą uwięzioną wynikało, że przebywała w pomieszczeniu ok. 3 godzin i zatrzasnęła się podczas sprzątania.
Osoba zgłaszająca usłyszała nawoływanie o pomoc i zauważyła w oknie trzeciego piętra wydobywający się dym (kurz -najprawdopodobniej osoba zgłaszająca przyjęła kurz jako dym).
Zdarzenie bez strat.

Źródło: KP PSP w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!