sim

Wiadomości Pożary Posiedzenie Zarządu OSP

Posiedzenie Zarządu OSP

12-03-2010 10:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,026 | Komentarzy: 0
Posiedzenie Zarządu OSP
Foto:
zacisze
W sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, w dniu 11 marca odbyło się posiedzenie zarządu związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas spotkania druhowie wytypowali miejsca i datę odbycia Powiatowych Zawodów Medycznych – wstępnie ustalono, że zawody odbędą się na stadionie sportowym w dniu 22 sierpnia w Dąbiu. Rozmów w tej sprawie podjął się Komendant Powiatowej PSP w Kole Robert Kropidłowski. Poza tym ustalono, że w dniu 16 maja odbędą się obchody Dnia Strażaka. Powiatowe uroczystości odbędą się na placu przed Komendą Powiatową w Kole.
Ważna dla wszystkich organizacji pozarządowych w tym również dla strażaków z OSP była informacja o możliwości skorzystania z bezpłatnego szkolenia z ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie oraz innych ustaw. Szkolenie odbędzie się w dniu 24 marca o godzinie 10.00 w Klubie Energetyka w Koninie ul. Przemysłowa 3. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel.:632 617 877, 261 7819, 261 7802 w terminie do dnia 22 marca br. Jako pierwsza została zgłoszona przez druha Józefa Rybickiego gmina z Osieka Małego – 3 osoby.

W tym samym dniu o godzinie 13.00 w salce PSP, odbyło się posiedzenie Prezydium Oddziału Powiatowego OSP, podczas którego podejmowano decyzję w sprawie nadanie medali i odznaczeń oraz konkursów wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Członkowie Prezydium podjęli decyzję, że wnioski o najwyższe odznaczenia strażackie będą rozpatrywane na najbliższym posiedzeniu, po złożonych uprzednio przez wszystkie gminy wniosków. Limit przyznania medali i odznaczeń dla powiatu kolskiego druhowie otrzymali dopiero na posiedzeniu. Eliminacje powinny się odbyć do końca marca, bowiem już 17 kwietnia odbędą się eliminacje wojewódzkie. Starosta kolski zobowiązał się do bezpłatnego dowozu laureatów eliminacji powiatowych.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!