sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Infoszkoła 2010 dobiegła końca

Infoszkoła 2010 dobiegła końca

12-03-2010 10:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,166 | Komentarzy: 1
Infoszkoła 2010 dobiegła końca
Foto:
zacisze
Infoszkoła 2010 w Zespole Szkół Technicznych dobiegła końca. Przypominamy - Infoszkoła to nowe, świeże spojrzenie na proces nauczania. Zespół Szkół Technicznych w Kole wychodzi z założenia, że uczyć można się również poprzez zabawę, a co najważniejsze poza murami szkoły. Dlatego Infoszkoła to wyjazd młodzieży wraz z nauczycielami do ośrodka górskiego, gdzie odbywają się niecodzienne zajęcia nastawione przede wszystkim na zdobywanie umiejętności praktycznych. W tym roku Infoszkoła odbywała się w Białym Dunajcu, a tematyką zajęć była szeroko rozumiana sztuka filmowa. Uczestnicy przez pięć dni pobytu mieli za zadanie, pracując w grupach, wyprodukować reklamę oraz krótki program informacyjny. Z zadania wywiązali się wzorowo wszyscy, choć najwytrwalsi montowali swój materiał w czwartek aż do godziny 2:30 w nocy.
Kadrę wyjazdu stanowili nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych - panowie Marcin Molicki, Zbigniew Pawłowski, Szymon Rybiński i Marcin Żyliński, lektor języka angielskiego - pani Kinga Drzewiecka, oraz panie Beata Piechota i Alina Walasek, które dbały o tężyznę fizyczną i jednocześnie były instruktorkami jazdy na nartach.

Wśród uczestników przeważali uczniowie drugich klas Technikum Informatycznego ale oprócz nich znalazło się kilka osób z klas starszych oraz dodatkowo uczniowie z Liceum Profilowanego Zarządzanie Informacją. To dzięki tym dodatkowym osobom mogliście śledzić bieżące relacje z pobytu w naszym serwisie WWW i na Emiterze Uczniowskim.

Wyjazd od samego początku zapowiadał się bardzo owocnie i ekscytująco. W poniedziałek, 1 marca, o godzinie 6:00 po całkowitym spakowaniu sprzętu (zabraliśmy ze sobą całą pracownię Apple) oraz bagaży wyruszyliśmy w drogę. Powitanie pięknego, śnieżnobiałego górskiego krajobrazu nastąpiło tuż po godz 15:00. Z wilczym apetytem wszyscy ruszyliśmy na obiad, po którym wybraliśmy się na spacer po okolicy. Po rozpakowaniu i całkowitym zakwaterowaniu przyszedł czas na kolację, która była początkiem oficjalnego otwarcia Infoszkoły 2010. Po zapoznaniu się z regulaminem i planem zajęć wszyscy zostaliśmy podzieleni na 4 grupy - niebieską, czerwoną, żółtą oraz zieloną. Pierwszego dnia czekały na nas jeszcze zajęcia integracyjne.

Każdy następny dzień rozpoczynał się pobudką o godzinie 7:00. Zaraz po niej był czas na rozgrzewkę. Oznaczała ona "wyczerpujące" ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu, poza budynkiem zakwaterowania. Później przychodził czas na śniadanie, ale najważniejsze były zajęcia edukacyjne tuż po nim. Rozpoczynały się one każdego dnia godzinnym wykładem teoretycznym. Następnie pracowaliśmy w grupach, a plan pracy codziennie był inny. Każda z grup w trzydniowym cyklu zajęć praktycznych przeszła przez produkcję reklamy, produkcję programu informacyjnego oraz montaż i postprodukcję. Dodatkowo były zajęcia z języka angielskiego również nakierunkowane na sztukę filmową. Ponieważ zajęcia zostały prowadzone w przystępny sposób to zdobyta podczas nich wiedza i umiejętności pozwoliły zapalonym młodym filmowcom pokazać na co ich stać i niemalże zrównać poziom z niejednym znanym reżyserem lub też aktorem, choć jak przyznał żartobliwie pan Marcin Żyliński "...do Oscara jeszcze daleko!".

Obiad i czas po nim przeznaczaliśmy codziennie na odpoczynek oraz zajęcia rekreacyjne. Przecudny krajobraz polskich gór dwukrotnie zaprowadził nas na stok. Szaleliśmy na stacji narciarskiej Małe Ciche oraz na Nosalu. Byli wśród nas tacy, którzy dopiero uczyli się jazdy na nartach lub snowboardzie, ale też tacy, którzy opanowali tę sztukę wcześniej i mogli bezproblemowo szusować na stoku. Podczas pobytu organizatorzy zabrali nas również do kompleksu wodnego Termy Podhalańskie. Po dwugodzinnej kąpieli wszyscy wyszli bardzo zadowoleni, ale jednocześnie zmęczeni. Liczne atrakcje wodne wykończyły nawet najtrwalszych. Ostatnią atrakcją okazał się spacer po zakopiańskich Krupówkach. Ale oprócz zajęć rekreacyjnych czekała na nas podczas pobytu także integracja. Kadra nauczycielska wykazała się kreatywnością i wieczorne spotkania integracyjne każdego dnia były inne i niezwykle ciekawe. Pozwalały wszystkim uczestnikom świetnie się zintegrować i nie było miejsca na nudę. Nikomu nie brakowało optymizmu i dobrego humoru.

Jesteśmy pewni, że wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Poznane elementy sztuki filmowej, szusowanie na stokach, kąpiel w termach i wieczorki integracyjne, a także krótki spacer po Zakopanem wszystkim przypadły do gustu i gdyby tylko byłoby to możliwe, to na kolejny taki wyjazd zdecydowałoby się po raz drugi wielu chętnych. Dziękujemy Wam za wspaniałą atmosferę oraz naszym opiekunom za świetnie zorganizowany wyjazd.

Przy okazji chcemy gorąco podziękować sponsorom i partnerom Infoszkoły 2010, dzięki którym łatwiej było sfinansować wyjazd do Białego Dunajca. Infoszkołę 2010 wsparli:
Drukarnia DAgraf,
Wood-Mizer
Kolmedia

Na naszą prośbę o wsparcie odpowiedzieli również Radni Rady Powiatu Kolskiego:
Pan Józef Rybicki z Klubu Radnych PSL
Pan Mieczysław Pusty z Klubu Radnych "Praworządność - Wiedza -Kompetencje"
Pan Jerzy Danielewicz z Klubu Radnych Lewica
oraz Pan Albin Rudniak z Klubu Radnych Lewica


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆŹródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~xxx 12-03-2010 11:53
Big City Life
| Zgłoś do usunięcia