sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Pożary Pożar hali

Pożar hali

19-03-2010 09:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,473 | Komentarzy: 0
Pożar hali
Foto:
zacisze
W dniu 16 marca br. w Kole na ul. Toruńskiej doszło do pożaru hali na składzie opałowym. Ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Po dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że w pomieszczeniu magazynu znajdują się dwie butle (tlenowa i propan-butan) oraz, że palą się opony i drewniane palety. Następnie ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do wyniesienia butli z magazynu, które następnie schładzano jednym prądem wody. Podano dwa prądy piany ciężkiej w natarciu na palące się opony i palety oraz jeden prąd wody w obronie na materiały palne (rury PCV) znajdujące się na sąsiedniej działce. Po zakończeniu działań przewietrzono pomieszczenie hali magazynowej. Spaleniu uległy opony, palety drewniane oraz częściowemu uszkodzeniu uległa konstrukcja metalowa hali magazynowej.
Ponadto Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole brała udział w:

14.03.2010
PSK w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w m. Rogoźno Gm. Przedecz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że samochód Renault leży na dachu przy drodze. Na miejscu zdarzenia znajdował się zespół pogotowia ratunkowego i policja. Samochodem podróżowały trzy osoby, dwie przed przybyciem straży zostały wydobyte z uszkodzonego samochodu. Trzecia osoba poszkodowana znajdowała się w uszkodzonym samochodzie. Ratownicy przy pomocy sprzętu hydraulicznego odcięli drzwi i wspólnie z pogotowiem ewakuowali osobę poszkodowaną z uszkodzonego samochodu. W uszkodzonym samochodzie odłączono dopływ prądu z akumulatora i zakręcono butlę z gazem LPG.
Prawdopodobna przyczyna zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

15.03.2010
Przyjęto zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w m Sobótka Gm. Dąbie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań. Strażacy odłączyli akumulator samochodu osobowego marki Skoda Fabia. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem zastępu OSP Dąbie - nie odniósł obrażeń. Pas autostrady w kierunku Poznania na 300 km był przejezdny, gdyż auto znajdowało się na pasie zieleni oddzielającym przeciwległe pasy ruchu. Uszkodzeniu w wyniku zderzenia uległ przód pojazdu.
Prawdopodobna przyczyna zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pozarnej w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!