R E K L A M A
Częściowe zachmurzenie 2.8

Z wizytą w Warszawie

Autor: 03 Lipiec 2012 przeczytasz w ok. 2 min.
Z wizytą w Warszawie
©
(0) | Czytano:
4,204 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt spotkał naszą drużynę - zwycięzców Turnieju Orlika. W poniedziałek, 2 lipca, chłopcy wraz z opiekunami uczestniczyli w oficjalnym podsumowaniu UEFA EURO 2012, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

R E K L A M A
0
Czytano:
4,204 razy
Udostępnij
Zaproszenie na uroczystości było dla drużyny Zespołu Szkół nr 1 wielkim zaskoczeniem, z tym większą radością udali się oni do Warszawy. W spotkaniu, które odbywało się w ogrodach prezydenckich wzięli udział najważniejsi politycy i samorządowcy, piłkarze polskiej reprezentacji, dziennikarze relacjonujący przebieg Mistrzostw Europy. Najważniejsi jednak - jak wspomniał prowadzący imprezę Tomasz Zimoch - byli wolontariusze, dzięki którym turniej EURO 2012 przebiegł tak sprawnie, oraz młodzi piłkarze - w tym drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

Do Pałacu Prezydenckiego kolanie dotarli dość wcześnie, co było okazją do poznania Pałacu i ogrodów oraz wysłuchania recitalu znanego pianisty - Leszka Możdżera. Przed godziną 14-tą zaczęli pojawiać się dostojni goście, w tym piłkarze reprezentacji: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Damien Perquis. Podczas całej uroczystości nasi chłopcy stali tuż obok piłkarzy, co było okazją do rozmów i zebrania autografów na koszulkach i fladze Koła. Wreszcie pojawił się Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Premier Donald Tusk.

Po zakończeniu części oficjalnej nasi chłopcy i ich opiekunowie wręczyli Panu Prezydentowi i Panu Premierowi upominki związane ze szkołą i Kołem oraz oficjalne zaproszenia do odwiedzenia naszego miasta i szkoły. Politycy zaproszenia przyjęli, a premier Tusk sam wspomniał, że był już do Koła zaproszony na turniej dla młodych piłkarzy, niestety nadmiar obowiązków nie pozwolił mu przybyć. Obiecał, że za rok na pewno do nas przyjedzie. Po spotkaniu odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania, a swobodna atmosfera sprzyjała zbieraniu autografów i robieniu pamiątkowych zdjęć z osobami znanymi wcześniej tylko z ekranu telewizora. Na końcu nasi chłopcy pograli w piłkę i piłkarzyki, ustawione w prezydenckim ogrodzie.





Pobyt w Pana Prezydenta to wielkie wyróżnienie i niezapomniane przeżycie, które pozostanie w pamięci na długo. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że to właśnie nasi - chłopcy z Koła uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Miasto Koło
Wakacje w Kole bez opieki dla przedszkolaków? Nie, jeśli znasz ten harmonogram!
1 minutę temu 29

Wakacje w Kole bez opieki dla przedszkolaków? Nie, jeśli znasz ten harmonogram!

Miasto Koło
Konklawe 2025: Kardynałowie nie wybrali nowego papieża
3 godziny temu 2,944

Konklawe 2025: Kardynałowie nie wybrali nowego papieża

Gmina Kłodawa
Spotkanie z książką w Kłodawie: Burmistrz czytał dzieciom
6 godziny temu 625

Spotkanie z książką w Kłodawie: Burmistrz czytał dzieciom

Gmina Przedecz
Nowy Klub Dziecięcy Słoneczko w Gminie Przedecz – wsparcie dla rodziców wracających do pracy
8 godziny temu 437

Nowy Klub Dziecięcy Słoneczko w Gminie Przedecz – wsparcie dla rodziców wracających do pracy

Biblioteka
Tomasz Samojlik w MiPBP Kole
8 godziny temu 209

Tomasz Samojlik w MiPBP Kole

Miasto Koło
Bezpłatne terminy leczenia w Kole - Sprawdź, gdzie i kiedy możesz skorzystać z opieki zdrowotnej
10 godziny temu 1,126

Bezpłatne terminy leczenia w Kole - Sprawdź, gdzie i kiedy możesz skorzystać z opieki zdrowotnej

8 godziny temu 209