sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Włamywacz zatrzymany

Włamywacz zatrzymany

01-04-2010 10:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,118 | Komentarzy: 0
Włamywacz zatrzymany
Foto:
zacisze
Kolscy kryminalni zatrzymali wczoraj 19 latka, który kilkakrotnie włamywał się do różnego rodzaju obiektów i samochodów. To już kolejna wpadka młodocianego przestępcy. W lutym br. za podobne czyny prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Tymczasem kolanin nadal uprawiał przestępczy proceder.
Na kolejny ślady przestępczej działalności młodego człowieka policjanci wpadli przy okazji wyjaśniania kradzieży miedzianych rynien z kościoła w Kłodawie. Dzięki świadkowi który zapamiętał numery rejestracyjne samochodu widzianego w okolicach kościoła policjanci już następnego dnia ustalili domniemanego złodzieja. Gromadząc informacje w tej konkretnej sprawie, podczas ustaleń i przesłuchań świadków na jaw wyszły okoliczności, które pozwoliły na zatrzymanie 19 letniego mieszkańca Koła. Wprawdzie nie potwierdzono jego uczestnictwa w kłodawskiej kradzieży ale za to wyjaśniono kilkanaście innych spraw.

Na koncie 19 latka już wcześniej znajdowały się różnego rodzaju przestępstwa. W lutym br. młody człowiek znalazł się w grupie osób, którym udowodniono kilkanaście włamań i kradzieży. Wówczas zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Tymczasem zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy, ślady zabezpieczone na miejscach przestępstw potwierdziły jednoznacznie, że mimo tego nadal uprawiał przestępczy proceder. W lutym i marcu włamał się do dwóch sklepów, stacji paliw i samochodu w Kole. Straty spowodowane jego działalnością to kilkanaście tysięcy i pewnie jeszcze wzrosną. Dodatkowo podczas przesłuchania szczegółowo wyjaśnił okoliczności jeszcze kilku włamań jakich dokonał razem z nieletnim bratem na przełomie czerwca i lipca 2009 roku. Kolscy policjanci zajmą się teraz sprawdzaniem i tego wątku. Noc 19 latek spędził w policyjnym areszcie, dziś czeka go jeszcze wizyta w prokuraturze i sądzie. Ponieważ wcześniejsze sankcje stosowane wobec niego nie odniosły zamierzonego skutku, może się okazać, że tym razem zostanie tymczasowo aresztowany.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!