sim
KHBC
Wiadomości Miasto Koło Wierni odwiedzali Grób Chrystusa

Wierni odwiedzali Grób Chrystusa

03-04-2010 16:09 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,902 | Komentarzy: 3
Wierni odwiedzali Grób Chrystusa
Foto:
zacisze
W Wielką Sobotę, od godzin rannych do wieczornych we wszystkich kolskich kościołach wierni przychodzili z tradycyjną święconką umieszczoną w pięknie przyozdobionych koszyczkach w celu jej poświęcenia. Pokarmy w skład, której wchodził m.in. chleb, sól, wędliny, ciasto i jaja – symbol życia, ustawiano na wystawionym z tej okazji stole nakrytym białym obrusem. Co pół godziny kapłan, modląc się razem z wiernymi dokonywał poświęcenia.
Sobota Wielkanocna była okazją do odwiedzenia Grobu Pana Jezusa. Rodzice wspólnie z dziećmi udawali się do Grobu Pańskiego by tam w ciszy i zadumie przeżyć lekcję katechezy. Wartę przy Grobie pełniły różne stany, wśród nich m.in. policjanci, strażacy, ministranci, bielanki, asysta. Na zakończenie ceremonii poświęcenia kapłani życzyli wiernym obfitych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Na zdjęciu: ks. Roman Kowszewicz z kolskiej Fary święci pokarmy przyniesione przez wiernych.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
ewela 04-04-2010 11:16
Oj tak :) ksiądz Roman najlepszy na świecie :) Pozdrowienia dla Niego :)
| Zgłoś do usunięcia
~Przemooo 03-04-2010 23:00
heh... kogo ja widzę na zdjęciu ;) najlepszy ksiądz z jakim religie miałem parę lat temu w ekonomie! luzak taki, że aż chciało się na jego lekcje chodzić! ;D
| Zgłoś do usunięcia
~ZZzz 03-04-2010 21:36
"Sobota Wielkanocna" - na upartego, dniem o takiej nazwie będzie przyszła sobota (10 kwietnia): "Sobota w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego". W żadnym wypadku ta sobota nie może być wielkanocna. Przecież liturgicznie od Wielkiego Piątku do Wielkiej Nocy (Wigilia Paschalna), Chrystus "leży" w grobie... Powinno być po prostu: "Wielka Sobota".
| Zgłoś do usunięcia