sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Rezurekcja Wielkanocna

Rezurekcja Wielkanocna

05-04-2010 08:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,244 | Komentarzy: 0
Rezurekcja Wielkanocna
Foto:
zacisze
Ponad 1.000 wiernych z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, wzięło udział w Rezurekcji Wielkanocnej. O godzinie 6.30 podczas bicia wszystkich dzwonów z kościoła farnego pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego wyszła procesja z Najświętszym Sakramentem, obwieszczająca całemu miastu Zmartwychwstanie Pana Jezusa. W procesji uczestniczyły asysty z fary, klasztoru, ministranci, bielanki, księża parafialni Roman Kowszewicz, Maksymilian Skorek i siostra Natalia Jaroszewska oraz wierni. Po trzykrotnym okrążeniu kościoła orszak wszedł do świątyni gdzie sprawowana była Msza Św.
Monstrancję z Hostią, niósł ojciec gwardian z klasztoru ojców Bernardynów Stanisław Górka. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz. Przypomniał ważność Wielkiego Czwartku – umycie nóg apostołom przez Pana Jezusa; Wielkiego Piątku – męczeńska śmierć na krzyżu Zbawiciela; Wielkiej Soboty – noc Zmartwychwstania Chrystusa. Podkreślił, że nie można świętować Zmartwychwstania, jeśli nie było się świadkiem wcześniejszych wydarzeń. Powiedział: – Gdy ciało Jezusa złożono w grobie i położono wielki kamień by nikt nie mógł tam wejść i tego pilnowała straż panowała wielka cisza. A jednak stał się Cud, Pan Jezus Zmartwychwstał… Jezus mógł się zemścić na tych którzy Go zdradzili, a jednak zaniechał tego. Pokazał wszystkim czym jest przebaczenie i miłość.

Rezurekcję uświetnił Parafialny Chór Kościelny „Lutnia”, pod kierunkiem Jana Kordylewskiego który wykonał kilka pieśni podczas procesji jak i w czasie odprawianej Eucharystii.

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego, a także za adoracje i pełnienie warty przez policjantów, bielanki, ministrantów, asystę oraz wiernym. W imieniu wszystkich kapłanów złożył również Wszystkim Parafianom i Gościom życzenia Radosnych i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!