sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Małe zainteresowanie klasą sportową

Małe zainteresowanie klasą sportową

11-01-2013 15:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,658 | Komentarzy: 4
Małe zainteresowanie klasą sportową
Foto:
zacisze
W miniony poniedziałek w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Dąbrowskiego w Kole odbyło się spotkanie organizacyjne związane z planami utworzenia klasy sportowej o profilu „piłka nożna”.
W spotkaniu, oprócz dyrekcji szkoły oraz zarządu i trenera MKS Olimpia Koło uczestniczyli rodzice, których dzieci z rocznika 2003 – czyli dzisiejsi trzecioklasiści - mieliby taką piłkarską klasę stworzyć. Podczas spotkania przedstawione zostały zasady funkcjonowania klasy, możliwości i warunki, jakie posiada szkoła (m.in. kompleks boisk „Orlik”), a także możliwości współpracy z klubem sportowym Olimpia. Organizatorzy odpowiadali także na pytania rodziców, którzy wyrazili chęć zapisania dzieci do takiej klasy, choć – jak sami przyznają – liczyli na większe zainteresowanie klasą sportową wśród rodziców.

Jak jednak mówi dyrektor szkoły p. Lech Brzeziński, inicjatywa utworzenia klasy piłkarskiej spotyka się z dużym odzewem wśród uczniów klasy szóstych szkół podstawowych oraz ich rodziców. Dlatego też, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu oraz potrzebą istnienia klasy sportowej w mieście Kole, zaraz po zakończeniu ferii zimowych planowane jest spotkanie z rodzicami i młodymi piłkarzami. Rozmowy dotyczyć będą powstania klasy sportowej na poziomie gimnazjum. Do końca lutego muszą być podane warunki i kryteria przyjęcia uczniów do klasy sportowej. Byłaby to pierwsza taka klasa w mieście oraz powiecie kolskim.

ZS1
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~muniek 12-01-2013 20:06
jestem jak najbardziej za tworzeniem takich klas, ale nie o profilu piłki nożnej, miasto już bardzo dużo daje na Olimpie Kolo o czym nie wszyscy wiedzą, także klasa sportowa tak ale o profilu piłki ręcznej lub siatkówki
| Zgłoś do usunięcia
~w-f 12-01-2013 18:09
Bzdura, w takiej klasie wszystkie nauczane przedmioty i liczba godzin jest taka sama, jak w innych klasach i innych szkołach. Jedyna różnica jest w liczbie godzin wychowania fizycznego - o 6 więcej niż w zwykłych klasach. Dziwię się rodzicom, bo wystarczyło przyjść na zebranie i wszystkiego się dowiedzieć.
| Zgłoś do usunięcia
~Marlena 12-01-2013 14:29
Małe jest zainteresowanie , gdyż wśród dorosłych- krąży takie powiedzenie - nie wiem na jakiej podstawie, że w takiej klasie będzie więcej nastawienia na sport a na naukę mało- tak Rodzice słyszałam - tłumaczą to swoim dzieciom, które by chciały pójść do klasy sportowej że potem trudniej będzie się dostać do szkoły średniej.
| Zgłoś do usunięcia
~tata_piłkarz 11-01-2013 19:13
Nie rozumiem tego, mój chłopak jest już za duzy ale ja do takiej klasy bym go posłał skoro jest taka maożliwość
| Zgłoś do usunięcia