sim
kol-net
Wiadomości Sport Grupa RYTMIX wystąpi podczas turnieju

Grupa RYTMIX wystąpi podczas turnieju

06-02-2013 10:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,214 | Komentarzy: 2
Grupa RYTMIX wystąpi podczas turnieju
Foto:
zacisze
Turniej o Puchar Malinowej Mamby to zawsze wydarzenie nie tylko sportowe, ale i w pewien sposób muzyczne. W tym roku grupa przyjaciół z MM postanowiła zaprosić Studio Tańca RYTMIX w Koninie.
Grupa ta tańcem zajmuje się wiele lat i posiada ogromne doświadczenie a co za tym idzie w ich dorobku znajdują się najważniejsze nagrody.

Założycielką, instruktorem i choreografem Studia Tańca Rytmix jest Wiesława Wolna absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu (1961-1970).

Po zakończeniu edukacji w Szkole Baletowej, Wiesława Wolna poświeciła karierę tancerki i wybrała rodzinę. Zdolności i zamiłowanie do tańca, sprawiły jednak, że postanowiła przekazywać swą pasję innym, zostając instruktorem i choreografem zespołu tanecznego. Zespół Taneczny RYTM, bo o nim mowa, powstał w 1990 roku, przy Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Kilka lat pracy i zespół zaczął odnosić pierwsze sukcesy na wojewódzkich przeglądach. W roku 1993 zespół po raz pierwszy bierze udział w Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin ’93, tańcząc na deskach konińskiego amfiteatru jako gospodarz, nagrodzony zostaje „zaproszeniem do wyróżnienia”. Z biegiem czasu na koncie pojawia się coraz więcej nagród i wyróżnień. RYTM dostaje zaproszenie na wymianę kulturalną z zaprzyjaźnionym miastem Herne w Niemczech. To był pierwszy wyjazd zespoły poza granice naszego kraju.

Coraz większe sukcesy zespołu w skali krajowej i międzynarodowej oraz coraz to nowe trendy taneczne, stawiają przed instruktorką nowe wyzwania i większe wymagania. Wiesława Wolna aby im sprostać, bierze rokrocznie udział w wielu szkoleniach i warsztatach. W 1994 roku kończy m.in. instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca nowoczesnego w Krakowie. Zdobytą wiedzą dzieli się ze swoimi wychowankami.

W roku 1995, z powodu zbyt dużej liczby zespołów tanecznych o nazwie RYTM, Wiesława Wolna postanawia nieco zmodyfikować nazwę i tak powstaje RYTMIX. Z biegiem czasu zmienia się również instytucja kulturalna, w której istnieje zespół. Od 1-go maja 1998r. RYTMIX zaczyna działać przy Konińskim Domu Kultury i dzięki poprawie warunków lokalowych, zespół rozrasta się. Oprócz istniejącej grupy seniorów powstaje również grupa juniorów (12-15 lat), a rok później grupa dzieci (do 12 roku życia). Zespół liczy sobie w owym czasie 60 osób i nadal się rozrasta, przybywa sukcesów, wyjazdów na pokazy, koncerty i konkursy. Wiesława Wolna poświęca tańczącym dzieciom i młodzieży cały swój wolny czas. Miłość do tańca przekazuje zarówno dzieciom tańczącym w zespole, ich rodzinom, jak i swojej własnej. To wszystko sprawia, że w 2005 roku Wiesława Wolna postanawia sprywatyzować zespół i zostać instytucją samofinansującą się. Nazwa zostaje powtórnie zmieniona na "Studio Tańca Rytmix Wiesławy Wolnej".

Występ zespołu RYTMIX odbędzie się w niedzielę 10 lutego 2013 roku, podczas Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.

Biografia: www.rytmix.konin.pl
foto: konin.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Malinowy 06-02-2013 19:27
Turniej MM odbywać się będzie w najbliższy weekend w sobotę i niedzielę , na Naszej stronie mamy harmonogram. Zapraszamy :)
| Zgłoś do usunięcia
~as 06-02-2013 17:06
Debilni redaktorzy portalu e-kolo. Pomijam wątpliwe zdolności przy przeredagowaniu informacji o zespole Rytmix. Proszeę o wyjaśnienie czy turniej MM już był czy , dopiero będzie. Jak wynika z informacji sprzed tygodnia , to turniej już był.
| Zgłoś do usunięcia