sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Kolory, przebrania i zabawa

Kolory, przebrania i zabawa

07-02-2013 11:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,097 | Komentarzy: 0
Kolory, przebrania i zabawa
Foto:
zacisze
Tegoroczny bal karnawałowy Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole obok integrowania środowiska , miał na celu pozyskanie środków na stworzenie od podstaw przedszkolnego placu zabaw. Marzeniem dzieci z naszego przedszkola jest to, aby czas spędzony w ogrodzie był równie atrakcyjny, jak zabawy w sali przedszkolnej.
Nie chcemy już dłużej czekać, dlatego działamy. Walczymy o placówkę , która od wielu lat służy rodzicom i oferuje opiekę, program wychowawczo-edukacyjny oraz wysoki poziom przygotowania do podjęcia edukacji szkolnej dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Naszymi sprzymierzeńcami w tej walce są Rodzice i przedstawiciele lokalnej społeczności. Jeszcze jesienią Rada Rodziców Przedszkola wraz z przewodniczącym panem Jarosławem Wojciechowskim podjęła temat. Swoją pomoc zaoferowali nam panowie Przemysław Galiszkiewicz tato Leona oraz Maciej Palma tato Zosi. Dzięki udostępnieniu sprzętu , pracowników oraz osobistej pomocy i zaangażowaniu dokonano demontażu nadgryzionego zębem czasu sprzętu ogrodowego, usunięto złom i gruz z placu. Wszystkie prace w tym zakresie wykonano nieodpłatnie.

Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kwestę na rzecz przedszkola. Wsparcia finansowego udzielili nam rodzice ze wszystkich grup wiekowych poprzez zakup ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Planując bal, po raz kolejny odwołaliśmy się do wrażliwości i hojności rodziców. Każda grupa dzięki ich zaangażowaniu przygotowała ciasta i napoje. Przy tej okazji do skarbonek, o których zawartość dbały szczególnie mama Filipa Justyna Sobczak i mama Lenki i Amelki pani Joanna Osowska trafiały pieniądze na rzecz przedszkola.

W programie balu prowadzonego przez Renatę Zamelską i Izabelę Sochacką znalazły się zabawy integracyjne , pląsy , prezentacje piosenek i tańców przygotowane przez poszczególne grupy. Nie zabrakło też zabaw z aktywnym udziałem rodziców. Ozdobą i maskotką balu była Myszka Miki , w którą wcieliła się Agnieszka Kuśmierek.

Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na kolejnym wielkim balu. Może wtedy będziemy równie dobrze a może nawet lepiej bawić się i świętować wspólne sukcesy w działaniu na rzecz dzieci. Wszystkie te środki wykorzystane zostaną do stworzenia nowego placu zabaw i modernizacji budynku.
Do tej pory od Rodziców na ten cel wpłynęło:
● 1300 zł ze sprzedaży złomu
● 491 zł z kwesty świątecznej
● 1020 zł z balu karnawałowego
● Firma Sanitec Koło 3tys. zł
● Firma Andre 200zł
● oraz indywidualna wpłata od Państwa Pejcz

Uzyskaliśmy także wsparcie przy organizacji balu w innej formie. Pani Marta Zakrocka dyrektor MOSiR, a prywatnie mama Wojtka udostępniła nam halę sportową ośrodka na zorganizowanie balu. Przy obsłudze sprzętu nagłaśniającego i zorganizowaniu oprawy muzycznej pomógł nam tato Kornelki pan Błażej Michalski. A wspomniany już pan Jarosław Wojciechowski uatrakcyjnił bal swoją osobą , wcielając się w rolę Mikołaja.

Dokumentację fotograficzną wykonała mama Leona pani Jarmila Szałaśny, która pomaga nam w promocji naszych działań. W przygotowaniu do balu wspierali nas też inni, zarówno rodzice, nauczyciele jak i personel pomocniczy. Było tak wielu zaangażowanych , że nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska.

Głęboko wierzymy,że razem z Rodzicami możemy wszystko.
W imieniu dyrektora Przedszkola nr 5 w Kole pani Agnieszki Kozajda oraz nauczycieli składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA Wszystkim Tym , którzy zaangażowali się w organizację balu , działają na rzecz przedszkola przy każdej okazji i wspierają nas w dążeniu do czynienia rzeczy pożytecznych. Dziękujemy za wrażliwość i hojność, którą traktujemy jako wyraz Państwa zaufania, życzliwości i zaangażowania.

DZIĘKUJEMY !!!
oprac.R. Zamelska
Foto: Jarmila Szałaśny

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!