sim
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski UKS Maraton na obozie zimowym

UKS Maraton na obozie zimowym

07-02-2013 13:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,961 | Komentarzy: 0
UKS Maraton na obozie zimowym
Foto:
zacisze
Do Zakopanego na dziesięciodniowy zimowy obóz zorganizowany przez UKS Maraton z Bogusławic wyjechało 53 dzieci z terenu powiatu kolskiego. Ciekawe lekcje z instruktorami i profesjonalny sprzęt sprawiły, że uczniowie niemal od pierwszego dnia rozpoczęli zabawy na stoku. Nad ich bezpieczeństwem czuwał organizator wyjazdu i prezes klubu Marek Tomicki.
Dużo śniegu, lekki mróz, narty i... mnóstwo wrażeń. W taki sposób podsumowują ferie uczestnicy zimowego obozu w Zakopanem, zorganizowanego przez UKS „Maraton” działający przy ZS w Bogusławicach. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w domu wczasowym „U Jakuba” w Zakopanem, młodzież, wraz z opiekunami, wyruszyła na spacer, by poznać najbliższą okolicę. Obóz zimowy szybko jednak zmienił się w narciarski, bowiem już w na początku pobytu uczestnicy zostali wyposażeni w sprzęt, niezbędny do szaleństw na stoku.

Następne dni przyniosły zajęcia z instruktorami, którzy przygotowali młodych sportowców do nabywania nowych umiejętności i w przystępny sposób przekazali niezbędne informacje, dzięki czemu już teoretyczne zajęcia były atrakcyjne. Następnie przyszedł czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Uczestnicy, korzystając z wyciągu narciarskiego, pojechali na stok i samodzielnie z niego zjeżdżali. Codzienne kilkugodzinne zajęcia, przebywanie na świeżym powietrzu spowodowało, że odpoczynek był niezbędnym elementem każdego dnia obozu.

W czasie wolnym od szusowania na stoku dzieci poznawały okolicę stolicy Tatr, wzięły udział w objazdowej wycieczce po Poroninie i Suchej Beskidzkiej. Nie obyło się też bez niemal codziennych spacerów na Krupówki. – Przez cały czas mieliśmy do dyspozycji autokar, którym dojeżdżaliśmy do wyciągu. Dzieci były zadowolone z wyjazdu i już zapisują się na obóz letni. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować to zimowisko, ponieważ dzięki temu dzieci ze środowisk wiejskich miały możliwość poznania warunków narciarskich – powiedział prezes UKS „Maraton” Marek Tomicki, dziękując jednocześnie opiekunom, którzy – by obniżyć koszty wyjazdu – pracowali jako wolontariusze. W zorganizowaniu wypoczynku pomagały: Marzena Sobczak i Anna Michalak, pielęgniarką była Małgorzata Sowińska, a opiekę nad dziećmi sprawowały: Elżbieta Karwacka, dyrektor SP w Karszewie, Bogumiła Czwajda i Kinga Stempińska. Warto wspomnieć, że na zorganizowanie wypoczynku klub pozyskał dofinansowanie z FS Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie.

Źródło: UKS „Maraton”/„Przegląd Kolski”
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!