sim
marzena pilarska
Wiadomości Powiat Kolski Bal Myśliwski Koła Łowieckiego nr7

Bal Myśliwski Koła Łowieckiego nr7

15-02-2013 12:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,223 | Komentarzy: 0
Bal Myśliwski Koła Łowieckiego nr7
Foto:
zacisze
W ostatnią sobotę karnawału w restauracji „Leśna nuta” w Kiejszach członkowie Koła Łowieckiego numer 7 „Jeleń” w Kole zorganizowali Bal Myśliwski.
Wzięło w nim udział blisko sto osób - członków koła wraz z przyjaciółmi, myśliwych z zaprzyjaźnionych kół oraz sympatyków łowiectwa. Uroczystego otwarcia dokonał prezes koła Paweł Frątczak.

Na stole nie mogło zabraknąć potraw pochodzących z naszych pól i lasów. Ogromną popularnością cieszył się „paśnik” czyli stół wiejski, gdzie goście mogli raczyć się wyrobami z dziczyzny. Kiełbasa i szynki z dzika oraz kindziuk z jelenia, które można było tam skosztować zadowalały nawet najbardziej wymagające podniebienia gości. Całość dopełniał niepowtarzalny smak nalewek myśliwskich z własnego wyrobu. Głównym punktem menu podczas wieczoru był wybornie przyrządzony pieczony dzik.

Na balu, oprócz dźwięków grającej na żywo orkiestry, rozbrzmiewały również sygnały myśliwskie w wykonaniu członków koła.

Tradycyjnym punktem imprezy była loteria fantowa, podczas której można było wygrać wyroby ze zwierzyny pochodzącej z łowiska Koło Łowieckiego „Jeleń”, bażanty oraz dziki. Goście balu wykazali się ogromną hojnością, a pieniądze zebrane podczas zabawy zostaną przekazane na cele charytatywne.

Organizatorzy dziękują uczestnikom balu za wspólną zabawę i podkreślają, że nie mogą doczekać się przyszłorocznego balu, na który już teraz serdecznie zapraszają.

Tekst: Ł.S.

Foto: J. Szałaśny
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!