sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Multimedialna pracownia w ZS1

Multimedialna pracownia w ZS1

21-02-2013 10:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,638 | Komentarzy: 6
Multimedialna pracownia w ZS1
Foto:
zacisze
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest znajomość języków obcych i że warto poznawać je już od najmłodszych lat. Współczesna technologia daje możliwości nauczania języków w zupełnie inny, skuteczniejszy i atrakcyjniejszy dla ucznia sposób, niż jeszcze kilkanaście lat temu.
Dlatego też, chcąc podnieść jakość nauczania języków obcych, w Zespole Szkół nr 1 w Kole powstała nowoczesna, multimedialna pracownia językowa, z której korzystają od września 2012 roku zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści. Teraz, po kilku miesiącach nauki widać, jak wielką pomocą dla uczniów i nauczycieli jest pracownia. Sala wyposażona jest w 24 stanowiska z wysokiej jakości słuchawkami i mikrofonami dla każdego ucznia oraz dla lektora. Na nauczycielskich laptopach zainstalowano oprogramowanie, umożliwiające nagrywanie i odtwarzanie wypowiedzi uczniów, pracę w parach, grupach oraz symultanicznie.

Inwestycja, której koszt wyniósł ponad 17 tysięcy zł zrealizowana została w całości ze środków własnych szkoły. Dodatkowo uczniowie i nauczyciele korzystają z tablicy interaktywnej, a pracownię – jak i cały budynek szkoły obejmuje otwarta sieć wi-fi, otrzymana w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła”. Jak zapowiada dyrektor szkoły, Lech Brzeziński, jeszcze na ten rok zaplanowane jest powstanie kolejnej takiej pracowni, by wszystkie lekcje języków obcych odbywały nowoczesny, atrakcyjny dla uczniów sposób. Z pewnością przełoży się to na wyższy poziom znajomości języków wśród uczniów, lepsze oceny oraz wyniki na sprawdzianach i egzaminach. A przede wszystkim będzie doskonałą inwestycją w przyszłość młodych ludzi.

ZS1
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Katarzyna 20-01-2014 21:16
Bardzo dobra szkoła i tyle!
| Zgłoś do usunięcia
sas 20-01-2014 13:25
Tylko nauczyciele wykształceni na dobrych uczelniach to jest wyznacznik.Kutno to tylko papierek,,,,,,,,,,,,,,
| Zgłoś do usunięcia
anglik 21-09-2013 12:30
Fajny pomysł, za moich czasów takich cudów nie było.
| Zgłoś do usunięcia
~Tomek J 21-02-2013 17:14
a jak tam z jezykami, dobrze ucza, gdzie najlepiej stoi angielski w kole, w ktorym gimnazjum?
| Zgłoś do usunięcia
~ela 21-02-2013 15:00
Najlepsza szkola w Kole,widać że Dyrektorowi zależy na dobru dzieci,wysokim poziomie ksztalcenia.Na dobre wyszło połączenie dwóch szkół.Szkoda że dalej nie są łączone1 i 5 .
| Zgłoś do usunięcia
~gosc 21-02-2013 14:17
Świetna sprawa ktoś tam widać myśli w tej szkole.
| Zgłoś do usunięcia