sim

Wiadomości Powiat Kolski eSzkoła-Moja Wielkopolska w ZSRCKU

eSzkoła-Moja Wielkopolska w ZSRCKU

22-02-2013 08:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,684 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
eSzkoła-Moja Wielkopolska w ZSRCKU
Foto:
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu został zakwalifikowany do kolejnej edycji projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej pod nazwą ,,eSzkoła – Moja Wielkopolska”.
Głównym celem projektu jest wdrożenie do roku 2014 w szkołach województwa wielkopolskiego programów rozwojowych w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną. Swoimi działaniami obejmuje on 105 szkół województwa wielkopolskiego, w tym 70 gimnazjów i 35 liceów ogólnokształcących. Zaangażowanych zostanie 9450 uczniów oraz 1307 przedstawicieli kadry oświatowej tych szkół. Rezultatem będzie przyłączenie objętych projektem szkół do Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego stanowiącego sieć połączonych ze sobą szkół, głównie poprzez wykorzystywane w nauczaniu technologie informacyjne i komunikacyjne (TIK). Projekt jest realizowany od grudnia 2011roku do 31 października 2014 roku. Aby zrealizować te działania ZSRCKU został wyposażony w sprzęt (tablicę interaktywną i projektor), oprogramowanie, salę konferencyjną (ekran LED, ekran projekcyjny, projektor HD, głośniki, kamerę, mikrofony), urządzenia i instalacje, które będą stanowić dla szkoły narzędzie do tworzenia Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego. Rada naukowa projektu, złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, sprawuje opiekę naukową nad realizacją projektu w szkołach. Organizuje wizyty członków Rady w szkołach, konsultacje dla nauczycieli oraz doradztwo naukowe. W szkole co roku powstaną 3 grupy projektowe (w sumie 9 grup – ok. 90 uczniów), które będą realizowały 60 godzin zajęć pozalekcyjnych tworząc projekty o tematyce z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. W latach 2012, 2013, 2014 w okresie czerwiec – wrzesień uczniowie będą uczestniczyli w prowadzonej online na portalu Moja Wielkopolska grze edukacyjnej. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie. Najlepsi uczniowie wezmą udział w corocznym Konkursie - finale tej gry.

Obecnie w ZSRCKU zainaugurowała zajęcia pierwsza grupa projektowa tj. 35 uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum ogólnokształcącego, w trzech grupach zajęciowych, pod okiem opiekunów: Anny Kucharskiej, Małgorzaty Marciniak i Magdaleny Szafrańskiej. Liderem projektu jest Ewa Fig. Dzięki temu projektowi młodzież uczestnicząca w nim pogłębi umiejętności pracy metodą projektu, poszerzy wiedzę w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych oraz udoskonali umiejętności multimedialne, będzie brała udział w konferencjach i telekonferencjach. Wpłynie to na jakość kształcenia zespołowego i pokaże młodzieży, że grupa, a szerzej szkoła, jest zbiorem jednostek, które się nie mijają, ale ze sobą ściśle współpracują. To istotne z punktu widzenia uczelni wyższych, interesów Wielkopolski i całego kraju.

Źródło: ZSRCKU w Kościelcu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!