sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Zaadaptują poddasze Ratusza Miejskiego

Zaadaptują poddasze Ratusza Miejskiego

28-02-2013 11:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,681 | Komentarzy: 0
Zaadaptują poddasze Ratusza Miejskiego
Foto:
zacisze
W ostatnim czasie szereg miast inwestuje w działalność muzealną. Wspomnieć chociażby ostatni duży remont tureckiego muzeum. Również władze naszego miasta zamierzają polepszyć warunki funkcjonowania kolskiej instytucji muzealnej.
Główny problem z jakim boryka się ta instytucja to brak odpowiednio dużej powierzchni wystawowej, głównie na stałe ekspozycje. Dlatego też powstał pomysł zaadoptowania na cele wystawowe poddasza kolskiego Ratusza, gdzie znalazłoby się miejsce na dwie ekspozycje dotyczące: dziejów miasta oraz kolskiego fajansu.
W zamyśle byłyby to nowoczesne multimedialne wystawy, które w ciekawy i interesujący sposób promowałyby miejscowe dziedzictwo historyczno-kulturowe. Byłaby to swego rodzaju wizytówka naszego miasta .

Nasze muzeum na chwilę obecną posiada chyba najmniejszą powierzchnię wystawienniczą w Wielkopolsce spośród tego typu instytucji publicznych. Jednakże co roku i tak odwiedza je ok. 3 tysięcy osób, a instytucja zdobywa prestiżowe nagrody.

Jest już wykonana dokumentacja techniczna zadania oraz dokonane są już uzgodnienia z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w kwestiach przeciwpożarowych.

Realizacja tego projektu pozwoli muzeum lepiej realizować jego statutowe zadania. Dyrektor kolskiego muzeum jest bardzo zadowolony, że władze zamierzają realizować ten projekt, który służyć będzie mieszkańcom naszego miasta i nie tylko. Na wyposażenie sali będzie starać się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jeśli nadal będą takie możliwości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku wystawy będą czekać już na zwiedzających.

Autorem wizualizacji jest architekt, Pan Bartosz Rusztyk.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!