sim
materace
Wiadomości Na sygnale Dokonali rozboju na 58-latku. Grozi im 12 lat

Dokonali rozboju na 58-latku. Grozi im 12 lat

05-03-2013 12:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,916 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dokonali rozboju na 58-latku. Grozi im 12 lat
Foto:
Policjanci Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali rozboju na samotnie mieszkającym 58- letnim mężczyźnie.
W dniu 01.03.2013r kłodawscy policjanci, udali się do miejscowości Górki gm. Kłodawa celem doręczenia pisma sądowego. Adresatem dokumentu był 58 – letni mężczyzna, który po odebraniu przesyłki w czasie rozmowy z policjantami przyznał, że 18-go lutego został napadnięty w swoim mieszkaniu przez dwóch młodych mężczyzn.

Funkcjonariusze ustalili, że około godz. 21:00, gdy mężczyzna spał w swoim mieszkaniu do domu weszło dwóch mężczyzn, którzy rzucili się na niego i zaczęli dusić za pomocą szalika. Złodzieje zabrali z kieszeni pokrzywdzonego pieniądze w kwocie 350 złotych, a następnie splądrowali mieszkanie zabierając odzież w postaci dwóch par butów, kurtki i koszuli oraz dewastując telewizor czym spowodowali stratę na kwotę około 500 złotych.

Mieszkaniec Górek przyznał, że nie powiadomił policję o zdarzeniu od razu, gdyż był chory, nie miał telefonu oraz bał się zemsty ze strony napastników, którzy grozili pobiciem, gdy zawiadomi Policję.

Po wysłuchaniu 58 – latka policjanci podjęli zdecydowane czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców. Wynikiem podjętych działań było zatrzymanie po niespełna dwóch godzinach sprawców rozboju, którymi okazali się dwaj mieszkańcy sąsiedniej gminy Olszówka w wieku 20 i 26 lat oraz odzyskanie skradzionej odzieży. Obaj mężczyźni byli wcześniej karani. W trakcie przesłuchania przyznali się do dokonania rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego wobec sprawców Sąd Rejonowy w Kole zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo sprawcą grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!