sim
materace
Wiadomości Powiat Kolski Charytatywny turniej w Babiaku

Charytatywny turniej w Babiaku

05-03-2013 13:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,250 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Charytatywny turniej w Babiaku
Foto:
W sobotę i niedzielę (2-3 marca) odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej w Babiaku. Organizatorem był Gminny Klub Sportowy "Nałęcz" Babiak. Do turnieju zgłosiło się 29 drużyn,ale dwie z nich nie dotarły w dniu turnieju. Do rozgrywek ostatecznie przystąpiło 27 drużyn + piłkarze ręczni z Babiaka i Chocenia, którzy w sobotnie popołudnie zagrali między sobą mecz w przerwie rozgrywek.
Warunkiem zagrania było uiszczenie wpisowego w wysokości 150zł. W sobotę i niedzielę rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9:00 i trwały do godziny 18:00. W sobotę mecze trwały 1 x 10 minut,a w niedzielę 1x 12 minut. Mecz finałowy, o 3 miejsce oraz półfinały 2 x 8 minut. Zwycięzcą turnieju została drużyna Galakticos Izbica, a w dalszej kolejności: TKM, Balu 30 Company oraz Dagraf Wrzoskwiat.

Podczas tych dwóch dni turnieju nie zabrakło emocji, kibiców oraz wspaniałej atmosfery. W sobotę odbyła się także loteria fantowa. Na miejscu każdy mógł skorzystać z bufetu. Do kupienia były także vouchery na masaż (30zł) w Brdowie, które przekazał pan Radosław Kocent. Firma Astor z Koła dołączyła się również do turnieju wystawiając na licytację sesję zdjęciową, a także robiąc zdjęcia i kręcąc film z całego turnieju. Dodatkowo stadnina koni w Czołowie ofiarowała Kamilowi voucher do wykorzystania w dowolnym terminie. Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Tomaszewski z drużyny TKM. Puchar wręczył sam ofiarodawca pan Dariusz Bejm-właściciel firmy Dagraf. Królem strzelców został Przemysław Pawlak (Starówka Koło) z dorobkiem 11 bramek. Puchar dla króla strzelców ufundował pan Michał Miśko. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała grupa Polskiego Czerwonego Krzyża z Koła, która była z nami od początku do samego końca. Sędziami tego turnieju byli: pan Mieczysław Adamek, pan Piotr Przybyłowski, pan Paweł Drapiński oraz pan Marek Stasiak, którzy bez żadnej opłaty przyłączyli się do turnieju. W niedzielę ok. 17:30 nastąpiło wręczenie pucharów dla najlepszych oraz dyplomów. Prezes GKS "Nałęcz" Babiak przekazał w imieniu całego klubu szalik Nałęczy dla Kamila. Pan Dariusz Bejm wręczył również Kamilowi duży plakat na którym widniało czerwone Ferrari. Później mama Kamila wręczyła podziękowania,następnie najlepsze drużyny turnieju zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Kamilem oraz rodzicami Kamila. Na koniec czekała jeszcze niespodzianka dla Kamila i jego rodziny - przejażdżka limuzyną przez pana Roberta Dominaka. Ostateczna kwota jaką przekażemy Kamilowi zostanie umieszczona na stronie po zliczeniu zysku z bufetu.

Końcowa kolejność:
1 miejsce: GALAKTICOS IZBICA
2 miejsce: TKM
3 miejsce: BALU 30 COMPANY
4 miejsce: DAGRAF WRZOSKWIAT

Król strzelców: Przemysław Pawlak (STARÓWKA KOŁO) -11 bramek
Najlepszy bramkarz: Igor Tomaszewski ( TKM)

Grupy niedzielny spotkań:

GRUPA AA:
1. NAŁĘCZ BABIAK
2. SYMPATYCZNI CHŁOPCY
3. TKM
4. NAŁĘCZ BABIAK JUNIORZY

GRUPA BB:
1. SĄ GORSI
2. STARÓWKA KOŁO
3. WARKA TEAM
4. MY TU TYLKO PRZEJAZDEM

GRUPA CC:
1. GALAKTICOS IZBICA
2. GANJA TEAM
3. FC WCZORAJSI
4. DRINK TEAM

GRUPA DD:
1. TKS
2. DAGRAF WRZOSKWIAT
3. TEAM PPL KOŁO
4. BALU 30 COMPANY

Kim jest Kamil Dominiak?

Kamil Dominiak mieszka w Babiaku. Jest niepełnosprawnym szesnastolatkiem. Urodził się 16 sierpnia 1997r. Podczas porodu doszło do komplikacji w wyniku, których urodził się z rozpoznaniem zamartwicy (1 punktem w skali Apag), niedotlenieniem okołoporodowym. Konsekwencją niedotlenienia mózgu jest choroba Kamila, której medyczna nazwa brzmi: "Mózgowe Porażenie Dziecięce postać piramidowo-pozapiramidowa". MPD spowodowało, że Kamil ma problemy z rozwojem psychoruchowym – nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, ma problemy z mową, nie jest w stanie samodzielnie się najeść. W związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji wymaga stałej i długotrwałej opieki osoby drugiej. Potrzebuje stałej rehabilitacji usprawniającej, uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz specjalistycznego sprzętu. Kamil pomimo swej choroby odważnie stawia czoła wyzwaniom każdego dnia. Jest inteligentnym i pogodnym nastolatkiem. Często się uśmiecha, jest ciekawy świata. Dzięki Państwa wsparciu finansowemu jego życie może ulec znacznej poprawie: będzie mógł przejść szereg niezbędnych zabiegów rehabilitacyjnych, skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych oraz wykorzystać środki na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego.

GRUPY W SOBOTĘ

Grupa A
1. PLEJADA
2. SĄ GORSI
3. NAŁĘCZ BABIAK
4. ALF BORKI

GRUPA B
1. STARÓWKA KOŁO
2. SYMPATYCZNI CHŁOPCY
3. SZYBCY I WŚCIEKLI
4. JAROŃ-TRANS

GRUPA C
1. TKM
2. SLO CHOCEŃ
3. WARKA TEAM
4. ZIELONE LIŚCIE

GRUPA D
1. NAŁĘCZ BABIAK- JUNIORZY
2. MY TU TYLKO PRZEJAZDEM
3. KOPACZE
4. UNIVERSAL SOLDIERS

GRUPA E
1. TKS
2. GALAKTICOS IZBICA
3. KS BOGUSŁAWICE
4. OLSZÓWKA

GRUPA F
1. GANJA TEAM
2. MAGICZNI KONSTANTYNOPOLITAŃCZYCY
3. DAGRAF WRZOSKWIAT

GRUPA G
1. LOS ANGELES GALAXY
2. FC WCZORAJSI
3. TEAM PPL KOŁO

GRUPA H
1. DRINK TEAM
2. WILD STARLINGS
3. BALU 30 COMPANYFoto: Astor
Tekst: Krzysztof Witkowski
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!