sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Drużyny z Koła w Net Masters Cup

Drużyny z Koła w Net Masters Cup

14-03-2013 08:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,148 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Drużyny z Koła w Net Masters Cup
Foto:
Dwie drużyny z Koła i jedna z Powiercia postanowiły sprawdzić się w konkursie Net Masters Cup.
Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2330 zespołów, czyli 9320 osób. Łącznie z województwa wielkopolskiego zgłosiły się 233 drużyny. Już 18 marca uczestników czekają eliminacje on-line, po których poznamy drużyny, które dostaną się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.

– Tak duża liczba zgłoszeń dowodzi tego, że młodym ludziom wciąż zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła olimpiady, która uczy w atmosferze dobrej zabawy – mówią organizatorzy konkursu. – W Net Masters Cup miejsce zamieszkania uczestników nie ma znaczenia. Liczą się sprawny umysł i biegła znajomość zagadnień związanych z internetem i technologiami teleinformatycznymi. Wszyscy mają równe szanse – dodają.

Pierwszy etap rozgrywek potrwa do 22 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów (http://www.netmasterscup.pl/o_olimpiadzie.html#t_podzial), będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – renomowane uczelnie wyższe: Politechnikę Warszawską, Łódzką, Poznańską i Wrocławską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

Naszym szkołom życzymy powodzenia.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Redakcja e-kolor 19-03-2013 20:24
Do pierwszego etapu zakwalifikowały się 2 drużyny z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole (dawna "Trzydziestka")
| Zgłoś do usunięcia
~gość 14-03-2013 12:01
A drużyny z których szkół będą brały udział w Net Masters Cup?
| Zgłoś do usunięcia