sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Ile wydaliśmy na zimę?

Ile wydaliśmy na zimę?

25-03-2013 10:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,652 | Komentarzy: 4
Ile wydaliśmy na zimę?
Foto:
zacisze
W tym roku zima szybko nie odpuszcza. Za kilka dni Święta Wielkanocne a za oknem wciąż mnóstwo śniegu i temperatura poniżej zera. Według synoptyków już za kilka dni ma się to zmienić i wiosna małymi kroczkami przyjdzie do nas. Wszystkie duże miasta w Polsce na walkę z zimą wydały dużo więcej niż przewidywałby na te cele budżet, jak to było w Kole?
To pytanie zadaliśmy Panu Jarosławowi Mazurowi - naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Kole.

Zadania w ramach zawartej umowy przez Gminę Miejską Koło na zimowe utrzymanie dróg gminnych oraz chodników i alejek parkowych na terenie miasta Koła wykonuje Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Kole przy ul.Dąbskiej 24.

Od 1-go grudnia 2012r. do 11-go marca 2013 roku zużyto 163 tony materiału uszarstniającego ( piasek z 5% domieszką soli drogowej ). Koszt pracy sprzęu za okres 01.12.2012r.- 28.02.2013r. to 100.776,00zł.
Całkowity koszt pracy sprzętu za okres czterech miesięcy ( do 31.03.2013r.) nie powinien przekroczyć kwoty 155.000 ,- zł.

Ta zima można śmiało powiedzieć "nie zaskoczyła" drogowców. Z pewnością moglibyśmy przytoczyć sytuacje, kiedy pługo-piaskarka nie była wszędzie na czas, ale mimo wszystko prace drogowców oceniamy bardzo dobrze. Ogromne podziękowania należą się również kolskim spółdzielniom mieszkaniowym, które dołożyły wszelkich starań by chodniki i drogi na terenie osiedli były zawsze odśnieżone i posypane.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~haha 26-03-2013 00:39
CO ZA BŁAZEN TO NAPISAL? To ma byc prowokacja? Zreszta nawet zdjecie ma sie nijak do tresci tego tekstu ponizej krytyki...
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 25-03-2013 14:46
Zima nie zaskoczyła drogowców, ocena pracy drogowców bardzo dobra... chyba ktoś w szkole nie był i nie wie jakie oceny się wystawia i za co??? Na drogach śnieg, lód... Ocena drogowców może 2+ albo naciągane 3= nic więcej.
| Zgłoś do usunięcia
~Mieszkaniec Koła 25-03-2013 13:54
" Wy chyba sobie jaja robicie!" - przytoczę słowa powyżej - to prawda. Bezczelne kłamstwa, może i niektórzy odśnieżali i piaskarki również można było spotkać na drodze. Ale dopiero o której? o 7? Piaskarki powinny pracować od godz. 6:00, gdyż wielu ludzi jeździ do pracy.. a na drogach czekały je fatalne warunki. Dziękować Spółdzielniom? za co? dopiero po godzinach porannych pracownicy zaczęli wykonywać swoje obowiązki, wcześniej warunki były masakryczne. Wjazd na Osiedla - w ogóle nie był odśnieżony. Koszmarne warunki - a tu takie przytoczone słowa. Proszę zwrócić szczególną uwagę na Osiedla, część z tych ludzi poprostu zamiast należycie wykonywać swoje obowiązki, poprostu nic nie robią i głośno się z tego śmieją! Kpina! - ale pieniądze biorą..
| Zgłoś do usunięcia
~obywatel 25-03-2013 13:21
w chyba sobie jaja robicie? Kazdego dnia szklanka na ulicach, nieodsiezone chodniki a piasek byl sypany wtedy, gdy snieg sie juz rozpuszczal tworzac bloto posniegowe na jezdniach i chodnikach. Dobrze sie spisali? Jakbym zlapal tego, co to napisal, to bym mu w łeb zdzieliłl za takie brednie
| Zgłoś do usunięcia