sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło PiS: Tablica upamiętniająca Smoleńsk

PiS: Tablica upamiętniająca Smoleńsk

28-03-2013 19:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 37,618 | Komentarzy: 20
Jubiler Euro Koło
PiS: Tablica upamiętniająca Smoleńsk
Foto:
Za kilkanaście dni 10 kwietnia, co wiąże się z obchodami katastrofy Smoleńskiej, w której zginęła Para Prezydencka wraz z 94 innymi osobami, jako polska delegacja na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Na wczorajszej sesji rady miasta, radni reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość wnieśli dość kontrowersyjny wniosek. Radni PiSu chcieliby, aby na ścianie frontowej budynku Ratusza Miejskiego została umieszczona tablica upamiętniająca katastrofę w Smoleńsku. Rada miasta nie wypowiedziała się ostatecznie na ten temat, ma on zostać poruszony na klubach radnych.

W tym miejscu zwracamy się do naszych czytelników, co sądzą na temat pomysłu radnych Prawa i Sprawiedliwości?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (20)
~marek 07-04-2013 15:46
Mi to zaczyna przypominać Koreę Północną - pomnik "W tym miejscu stanął Wielki Wódz" lub "Na tym głazie oparł stopę Wielki Wódz". Nie przesadzajmy - żadna z osób, która zginęła w tej katastrofie nie miała związków z naszym miastem. Poza tym są już miejsca, gdzie te osoby zostały upamiętnione - krypta na Wawelu to mało czy tablica na Krakowskim Przedmieściu. To wystarczy, żeby tylko byli ludzie, którzy będą chcieli pamiętać o tej katastrofie - społeczeństwo ma inne problemy - lawinowo rosnące ceny, stojące w miejscu od wielu lat płace i na dodatek jeszcze bezrobocie, że o fatalnej sytuacji w służbie zdrowia nie wspomnę. PiS chyba działa na zlecenie platfusów skoro wywołuje takie zastępcze tematy jak "tablice smoleńskie" zamiast piętnować działalność rządu PO i PSL przynoszącą takie katastrofalne skutki społeczne i ekonomiczne.
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkanka Koła 04-04-2013 09:49
Obelisk powstaje przy parafii św. Bogumiła z incjatywy Gazety Polskiej więc radni Pis- trochę się spóżnili z incjatywą, Niech pokażą się wyborcą i inne strony bo nic nie robią i liczą znów na wygraną w wyborach.Chyba będą srogo zawiedzeni przynajmniej w tym składzie miejskim a zwłaszcza powitowym, Wstyd mi za kolski Pis jako wyborcy.
| Zgłoś do usunięcia
~Swoje zdanie 29-03-2013 11:44
skoro powstanie już jedna tablica przy parafii św. Bogumiła po to po co robić drugą? A swoją drogą Ratusz to nie jest odpowiednie do tego miejsce, gdyż nikt z członków delegacji w żaden sposób nie był związany z naszym miastem, co innego gdy to dotyczyła naszych władz miasta. Propozycję wmontowania tablicy w Ratuszu uważam za nie trafioną a co dopiero na ścianie frontowej. Nie dla takiej inicjatywy. Proponuję aby PiS zrobił taką tablicę ale przed swoją siedzibą.
| Zgłoś do usunięcia
~bohdan 29-03-2013 09:46
polityka a nie chec pamieci ofiar. ogladajac to co politycy pisu w telewizji przedstawiaja- nasuwa sie jedna mysl - katastrofa smolenska to tylko sprawa pisu a inni nie maja do niej prawa. koło to nie pis.. koło to ludzie
| Zgłoś do usunięcia
~ROY 29-03-2013 06:51
.. myślę iż tablica na ścianie Ratusza to lekka przesada ... myślę dalej iż jest to kolejny sposób zaistnienia i utrwalenie w świadomości społeczeństwa że mimo wszystko katastrofa była zamachem a pondto PIS na terenie Koła będzie miał pretekst i możliwość w każdą rocznicę i nie tylko maszerować z pochodniami pod tę tablice
| Zgłoś do usunięcia
~Marzena 29-03-2013 01:38
Jestem całkowicie, absolutnie i nieodzownie przeciwna tego typu tablicy pamiątkowej. Są na to odpowiednie miejsca jezeli ktoś ma ochotę uczcić pamięć ofiar tamtej tragedii. Nie jest nim na pewno Koło. Dla mnie to wydawanie pieniędzy które są potrzebne dużo bardziej w innych miejscach. Niech te fundusze zostaną przekazane na rozwój miasta, na renowacje budynków, na szkolnictwo, na nowe książki do biblioteki, na pomoc dla osób które nie mają z czego żyć. Ofiarom smoleńskiej katastrofy to życia nie wróci. Troszczyć się należy o to co jest a nie grzebać w tym co było i nic nie wniesie w teraźniejszość!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~tktkk 29-03-2013 00:16
10 KWIETNIA - TEJ ZBRODNI NIE ZAPOMNIMY! Jak najbardziej za.
| Zgłoś do usunięcia
~krysia 28-03-2013 22:26
o ile mi wiadomo to rzeczywiscie radni pisu i sympatycy chcą sami zaplacic za tą tablice...w takim przypadku jestem za i dobry to pomysł
| Zgłoś do usunięcia
~WIOCHA 28-03-2013 22:04
A CO MA SMOLENSK DO MIASTA KOŁA???!!!! NIE ROZUMIEM...TO JEST BEZ SENSU.pIS WSZEDZIE CHCIALBY WSADZIC SWOJE 3GROSZE ALE BUDOWANIE KARIERY POLITYCZNEJ NA SMIERCI TYLU OSOB TO JEST TOTALNA PORAZKA.TYLKO ZE ONI TEGO NIE ZROZUMIEJA...OGOLNIE NIE MOGE UWIERZYC ZE KTOS WPADL NA TAKI POMYSL!!!
| Zgłoś do usunięcia
~Hi 28-03-2013 21:55
Współczuję tragedii, ale uważam że upamiętnia i się raczej śmierć kogoś kto stracił życie w walce o ojczyznę a nie w katastrofie, których jest multum na świecie.
| Zgłoś do usunięcia
~Luki 28-03-2013 20:56
Jestem za tablicą i jej wmurowaniem w frontową stronę Ratusza. Nasze pokolenia wymrą i nikt o tym nie będzie wiedział, a tak Ratusz z tablicą będzie stał może i 1000 lat! Nie wolno tego zapomnieć, PiS ma rację!
| Zgłoś do usunięcia
~to chyba zart 28-03-2013 20:18
zamiast zajac sie bezrobociem w miescie, brakiem perspektyw dla mlodych ludzi to takie bzdury! do roboty proponuje panstwo radni!
| Zgłoś do usunięcia
~czytelnik 28-03-2013 20:17
Nie zgadzam sie, wszedzie ale nie na ratuszu - to miejsce gdzie mozna upamietniac, ale waznych mieszkancow lub wydarzenia zwiazane z kolem.
| Zgłoś do usunięcia
~ewka 28-03-2013 20:16
zgadzam się, ja jako płatnik podatku mam prawo decydować na co mają iść te pieniądze. Nie zgadzam się, aby z mojej ciężkiem pracy fundowano sobie zachciewajki radnych pisu. Chca? ok to z wlasnej kieszeni- przeciez diety są takie wysokie.
| Zgłoś do usunięcia
~````r 28-03-2013 20:08
Jeśli już ma coś takiego powstać to tylko i wyłącznie jeśli sami głosujący Radni na to się zrzucą oraz podpiszą deklarację późniejszego dbania o takową tablicę i ponoszenia kosztów. Ani złotówki z miejskiej kasy są większe potrzeby w naszym mieście, może lepiej jakiemu dziecku obiad zafundować.
| Zgłoś do usunięcia
~NIE - DLA TABLICY 28-03-2013 20:06
NIE, NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE DLA TABLICY
| Zgłoś do usunięcia
~Krzysztof 28-03-2013 19:51
Ręce opadają jak sie słyszy takie pomysły . Jak tak radnym PiS potrzeba tak zbędnej i niepotrzebnie dzielacej społeczeństwo rzeczy to niech postawią taka tablice ..... ale za swoje i tylko swoje pieniądze , gdzieś na skraju miasta .
| Zgłoś do usunięcia
~kolska dupeczka 28-03-2013 19:48
ja jestem za myśle że nasze dzieci muszą wiedzieć o katastrofie i żęby była tablica upamiętniająca
| Zgłoś do usunięcia
~Niki 28-03-2013 19:45
Fatalny pomysł! Nie potrzebne to w naszym mieście. Lepiej pomyślcie o problemach w mieście, a nie rozmawiacie o tablicy. DO E-KOLO ZRÓBCIE SONDĘ.
| Zgłoś do usunięcia
~s 28-03-2013 19:37
A na co to komu ?
| Zgłoś do usunięcia